WYDARZENIA

Medialna ofensywa Akcji Katolickiej

Wizerunek Kościoła w środkach masowego przekazu, media społecznościowe, teksty i fotografie dziennikarskie – to główne tematy warsztatów dla członków Akcji Katolickiej, które odbyły się w sobotę na UKSW w Warszawie. Ich efektem jest start konta AK na Facebooku.

Wśród prelegentów znaleźli się: ks. Paweł Rytel – Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, prof. UKSW dr hab. Monika Przybysz, Paweł Rozwód, były zastępca redaktora naczelnego PAP, Biuro Prasowe KEP oraz Sławomir Dynek, dziennikarz radiowy, prasowy i fotoreporter.

W swoim wykładzie profesor Przybysz, zwróciła uwagę na potrzebę zaangażowania Akcji Katolickiej na obszarze mediów społecznościowych oraz uwrażliwiła odbiorców poszanowanie prawdy w cyberprzestrzeni. Prelegentka zaakcentowała, że w obecnej dobie: „naszym obowiązkiem i powołanie jest prostowanie fałszywych informacji”. O potrzebie niesienia Chrystusa za pomocą podstawowych narzędzi komunikacji społecznej, jakim może być np. Smartfon, mówił rzecznik KEP – ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że: „Akcja Katolicka jest akcją, a następnie reakcją. Państwo jako Akcja możecie wprowadzać nowe trendy w przestrzeń medialną”. Prelegent podkreślił, że kreowanie rzeczywistości będzie o tyle łatwiejsze, o ile w każdej diecezji funkcjonować będą odpowiednio przygotowani rzecznicy, których praca będzie zsynchronizowana z Krajowym Instytutem. Były zastępca redaktora naczelnego PAP, pracownik Biura Prasowego Episkopatu red. Paweł Rozwód omówił strukturę tekstu dziennikarskiego, wskazał elementy, które wpływają na atrakcyjność informacji oraz poprawiają skuteczny przekaz medialny. „Istotne jest by tekst był zrozumiały i interesujący dla czytelnika, dlatego ważne by już jego początek był atrakcyjny i przyciągał uwagę. Nie mniej ważna jest rzetelność i precyzyjność przekazywanych informacji” – mówił redaktor Rozwód. Dodał również: „do skutecznej komunikacji niezbędne jest wykorzystywanie mediów społecznościowych”.

Na zakończenie warsztatów prezes KIAK Urszula Furtak otworzyła profil Akcji Katolickiej na Facebooku.

Medialna ofensywa Akcji Katolickiej_02

Artur Dąbrowski – rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce
Zobacz także
W dniu dzisiejszym odszedł do Pana ks. Piotr Pawlukiewicz
maika.com.pl

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status