NAMYSŁY

Niech Mi się stanie według słowa Twego

Jesteśmy pielgrzymami, którzy przybywają dziś tu, z [wielu] kontynentów i miast. Chcemy być misjonarzami Pana, przyjąć Jego słowo i Jego przesłanie. Być jak Maryja, która pewnego dnia odpowiedziała: TAK na wezwanie do Twego planu.  Niebo się cieszy i śpiewa z radości,  cała ziemia chwali Twoje dzieła.  Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego. Twoją służebnicą – jestem, Twoją córką – jestem, Twoim synem – jestem. Być jak Maryja, gotowa by wyruszyć.  Kościół pielgrzymuje z miłością. Młodzi, świadkowie i uczniowie, z radością, wiarą i powołaniem. Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego. Nie bójcie się, nie, nie bójcie się przyjąć miłość Boga.  Zaangażowani tak, jak Maryja, która wiedziała, że jest służebnicą Pana.

Szukaliśmy utworu, który najlepiej wyrazi, czym żyje nasz Kościół i jaką drogą podąża, a także przypomni wezwanie wybrane przez papieża Franciszka na najbliższe Światowe Dni Młodzieży – mówi Victor Chang Gonzalez – sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie. – Słowa utworu są proste, a melodia łatwa do powtórzenia. Choć nie brak w nim latynoskich rytmów, wybraliśmy go nie tylko z myślą o naszym regionie, ale o całym świecie. Mamy nadzieję, że ten hymn będzie śpiewany przez młodzież na całym świecie, we wszystkich językach. I, że pomoże młodym stawać się, jak Maryja, sługami Pana – mówi Chang. Utwór „Niech mi się stanie według słowa Twego” skomponował panamski katechista i kantor Abdiel Jiménez.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Pomiędzy Bożym Narodzeniem a Wielkim Postem
Kto przyjął Ewangelię ewangelizuje innych
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka wrz 16,2017 z 06:50

    […] mi się stanie według słowa Twego” to tytuł hymnu Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie. Jak już pisaliśmy w portalu AKCJA, autorem hymnu jest Panamczyk Abdiel Jiménez. Mamy już oficjalną, polską aranżację utworu […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status