NAMYSŁY

Pasterzem moim jest Pan!

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć. Orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

To słowa Psalmu 23. Gabriela Blacha-Cupiał to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów, absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na kierunku gry na skrzypcach. Jest liderką kwartetu C.D.N. i pomysłodawczynią ogólnopolskiego projektu „Wesoły wędrownik”, promującego twórczość i działalność pedagogiczną Norberta Blachy. Wideoklip do piosenki „Pasterzem moim jest Pan” to ostatni przystanek przed premierą płyty „Jakubowy Dar” – mówi Gabriela Blacha. – Tym razem sięgnęłam po utwór i treść psalmu, który towarzyszy mi od najmłodszych lat. Posłuchajmy, pomedytujmy…

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Chrystus jest światłością narodów
Ojcze nasz, któryś jest…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status