NAMYSŁY

Mamy wspólnego Ojca w niebie

W czasie każdej Mszy św. modlimy się wspólnie do Boga słowami najpiękniejszej modlitwy, zaczynającej się od słów Ojcze nasz. Modlitwy tej nauczył nas sam Pan Jezus i dlatego też nazywamy ją również Modlitwą Pańską. Komentarze do tej najpopularniejszej modlitwy układali prawie wszyscy Ojcowie Kościoła i wybitni scholastycy.

Ojcze nasz – to pierwsze słowa tej przepięknej modlitwy. Cóż oznaczają one dla nas? Otóż Chrystus poucza nas, iż mamy wspólnego Ojca w niebie. Oprócz tego, każe nam przekraczać ramy wrodzonego nam egoizmu i dlatego też nie poleca nam zwracać się do Boga słowami „Ojcze mój”, ale słowami Ojcze nasz, abyśmy mogli modlić się wspólnie i modlić się wzajemnie za siebie. Modlitwa Pańska to zwracanie się do Boga słowami Chrystusa. Gdy modlimy się do Ojca naszego, to pozostajemy w przyjaźni z Bogiem. Kiedy wspólnie odmawiamy w kościele różaniec, to również każdą jego dziesiątkę rozpoczynamy słowami Modlitwy Pańskiej. W ten sposób stajemy się ludem Bożym, a Bóg staje się naszym wspólnym Ojcem. Wspólna modlitwa do Ojca niebieskiego uwalnia nas z kajdan egoizmu i przesadnego indywidualizmu, bowiem modląc się słowami Modlitwy Pańskiej, polecam Bogu nie tylko siebie samego, ale również i osoby, z którymi żyję na co dzień, mieszkam i pracuję. Ich los nie jest już dla mnie obojętny, ale obejmuję ich wszystkich moją modlitwą, polecając ich Bogu, który najlepiej zna potrzeby każdego człowieka.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem refleksji ojca Henryka Majkrzaka.

Zobacz także
Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi
Oto ja – służebnica Pańska

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość