WYDARZENIA

Nie zapomnijcie tamtych dni. Nie zapomnijcie!

Nie zapomnijcie tamtych dni, dni pełnych wiary, niepokoju i nadziei. Tych dni sierpniowych, co sprawiły, że więcej nas łączy niżby mogło nas podzielić. Uformowani w kształcie znaków zapytania. Z wykrzyknikami na wyniosłych transparentach. Z hasłami nie dla wszystkich dziś do odczytania. Zgłodniali, wściekli i o zaciśniętych pięściach. I choć nie wszystkie nasze rany zagojone, choć słów za mało powiedzieliśmy w tej sprawie, w jednej tonacji nasze myśli zestrojone.

W Szczecinie, Gdańsku i Radomiu, i Warszawie koło historii wciąż zamyka się wśród cierpień. Osią jesteśmy niestety od pokoleń. Czerwiec, październik, krwawy grudzień, złoty sierpień – zostaną lekcją wytrwałości, dumy, woli. Nie zapomnijcie tamtych dni, dni pełnych wiary, niepokoju i nadziei. Tych dni sierpniowych co sprawiły, że więcej nas łączy niżby mogło nas podzielić. Nie zapomnijcie tamtych dni. Nie zapomnijcie!

Zobacz także
Boga trzeba słuchać bardziej niż ludzi
Odnaleziony krzyż

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status