NAMYSŁY

Do światła z ciemności

Niosę krzyż, zmagam się, runął mój świat. Tracę sens, życia smak. Co robić mam? Ciemność mnie ogarnęła, całkiem mną zawładnęła. Podaj mi Swoją dłoń. Ulecz mój lęk. Nie chcę żyć w nocy tej, nie chcę w niej trwać. Muszę wstać, podnieść się. Przywróć mi twarz. Daj mi moc! I Błogosław, by Twa łaska mnie niosła. Sobie sam pomóc chcę – Ty wspieraj mnie. Ty jesteś Drogą. Ty jesteś Życiem. Do światła z ciemności wyrwij mnie. Wyrwij mnie z nocy tej. UIecz mnie z ran. Widzieć chcę Twoją twarz – tę, którą znam. Do Twych ran moje rany, do Twych słów moje „amen”. Dotknij mnie. Blisko bądź na zawsze już. Rzucę się w Twe ramiona. Miłość wszystko pokona! Ty i ja, ja i Ty. Na zawsze już.

Zaledwie kilka miesięcy temu prezentowaliśmy w tym miejscu klip „Nocą”, którym Siostra Julita Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, na co dzień posługująca w Białymstoku, w urzekający sposób opowiadała w śpiewanej przez siebie piosence o znaczeniu nocy paschalnej. Dzisiaj mamy kolejny utwór pt. „Do światła z ciemności”. Tym razem słyszymy poruszające świadectwo człowieka pragnącego wyjść z mroku i ujrzeć Pana. Siostra Julita wkrótce wyda album pt. „W ramionach Ojca” z piosenkami, co stało się możliwe dzięki akcji crowdfundingowej prowadzonej na jednym z portali internetowych wspomagających m.in. twórcze projekty. Podobnie jak pierwsza piosenka, tak i dzisiejsza jest podana w rewelacyjnej oprawie wizualnej. Narracja obrazu wręcz cudownie koresponduje z przesłaniem piosenki i choć jest bardzo dynamiczna, tchnie łagodnością i lekkością. Popatrzcie. Zasłuchajcie się. Niech trwa modlitwa.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Jutrznia dla nienarodzonych
Tożsamość europejska wyraża się w małżeństwie i w rodzinie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status