NAMYSŁY

Do światła z ciemności

0

Niosę krzyż, zmagam się, runął mój świat. Tracę sens, życia smak. Co robić mam? Ciemność mnie ogarnęła, całkiem mną zawładnęła. Podaj mi Swoją dłoń. Ulecz mój lęk. Nie chcę żyć w nocy tej, nie chcę w niej trwać. Muszę wstać, podnieść się. Przywróć mi twarz. Daj mi moc! I Błogosław, by Twa łaska mnie niosła. Sobie sam pomóc chcę – Ty wspieraj mnie. Ty jesteś Drogą. Ty jesteś Życiem. Do światła z ciemności wyrwij mnie. Wyrwij mnie z nocy tej. UIecz mnie z ran. Widzieć chcę Twoją twarz – tę, którą znam. Do Twych ran moje rany, do Twych słów moje „amen”. Dotknij mnie. Blisko bądź na zawsze już. Rzucę się w Twe ramiona. Miłość wszystko pokona! Ty i ja, ja i Ty. Na zawsze już.

Zaledwie kilka miesięcy temu prezentowaliśmy w tym miejscu klip „Nocą”, którym Siostra Julita Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, na co dzień posługująca w Białymstoku, w urzekający sposób opowiadała w śpiewanej przez siebie piosence o znaczeniu nocy paschalnej. Dzisiaj mamy kolejny utwór pt. „Do światła z ciemności”. Tym razem słyszymy poruszające świadectwo człowieka pragnącego wyjść z mroku i ujrzeć Pana. Siostra Julita wkrótce wyda album pt. „W ramionach Ojca” z piosenkami, co stało się możliwe dzięki akcji crowdfundingowej prowadzonej na jednym z portali internetowych wspomagających m.in. twórcze projekty. Podobnie jak pierwsza piosenka, tak i dzisiejsza jest podana w rewelacyjnej oprawie wizualnej. Narracja obrazu wręcz cudownie koresponduje z przesłaniem piosenki i choć jest bardzo dynamiczna, tchnie łagodnością i lekkością. Popatrzcie. Zasłuchajcie się. Niech trwa modlitwa.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Tylko Tobie, Panie, chwała
Dlaczego płaczesz? Kogo szukasz?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www