NAMYSŁY

Oto ja – służebnica Pańska

My jako pielgrzymi przybywamy dzisiaj tu z różnych kontynentów, miast i wsi . Dobrą Nowinę chcemy z mocą głosić światu, każdy z nas jest Twoim misjonarzem. Tak jak Maryja chcemy odpowiedzieć „tak” na Twe wezwanie i Twój plan. Niebo się raduje i rozbrzmiewa śpiewem. Cała Ziemia chwali Twoje dzieła. Oto ja – służebnica Pańska. Niech mi się stanie według Słowa Twego. Służebnicą jestem, córką Twoją jestem, synem Twoim jestem. Tak jak Maryja chcemy teraz razem pójść, jako Kościół niosąc Twoją Miłość. Młodzi świadkowie i uczniowie pełni wiary, radości, powołania! Oto ja – służebnica Pańska. Niech mi się stanie według Słowa Twego. Nie lękajcie się! Nie bójcie się! zanieść światu Bożą Miłość, oddać Mu życie swe, tak jak Maryja, wskazuje nam, jak służebnicą być. Oto ja – służebnica Pańska. Niech mi się stanie według Słowa Twego.

„Niech mi się stanie według słowa Twego” to tytuł hymnu Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie. Jak już pisaliśmy w portalu AKCJA, autorem hymnu jest Panamczyk Abdiel Jiménez. Mamy już oficjalną, polską aranżację utworu oraz polską partyturę. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM powierzyło jej przygotowanie Okręgowemu Duszpasterstwu Młodzieży w Limanowej. Aranżacji podjął się Bartek Szułakiewicz z Tarnowa. Solistami w utworze są limanowscy artyści Marta Florek, Andrzej Skorupa, Iwona Młynarczyk i ks. Łukasz Żurek. W nagraniach wziął udział 90-osobowy chór stworzony głównie z limanowskiej młodzieży, przyjaciół z krakowskich chórów oraz chóru Gos.pl z Tarnowa. W składzie orkiestry i bandu znalazło się kilkudziesięciu uzdolnionych instrumentalistów z regionu limanowskiego i zaprzyjaźnionych artystów z Krakowa. Premiera wykonania utworu „na żywo” odbędzie się w Limanowej – 23 września 2017 r., podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży – Synaj.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki
Święta miłości kochanej Ojczyzny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status