NAMYSŁY

Jesteśmy jak klocki domina…

Była zimna, zimna noc. Zbierasz kawałki zepsutego serca i próbujesz znaleźć drogę do światła. To nie jest tak, jak sobie wyobrażałaś. Jedna decyzja zmieniła kierunek. Staraj się znaleźć sposób, aby był dobry wybór. Są miliony ludzi ze złamanymi sercami. Oni wszyscy szukają przemiany. Z tymi milionami dzielimy pięknie, kiedy oddajemy się Miłości. W pokoju pełnym różnych ludzi Otaczamy Go, a On jest taki sam. Chociaż widzimy Jego uśmiech – On się ukrywa i cały ból jaki jest w Nim. Jego ogień umiera po trochę codziennie. Wszyscy upadniemy, każdy jeden po drugim. Jesteśmy jak klocki domino… Wszyscy upadniemy, zostawiamy jakąś cząstkę siebie, aby znaleźć całe nasze „jestem”.

Ks. Rob Galea nagrał tę piosenkę razem z gwiazdą maltańskiego popu, Irą Losco –  dwukrotną reprezentantką Malty podczas Konkursu Piosenki Eurowizji: w 2002 i 2016 r. Również teledysk został nagrany na Malcie – w ojczyźnie księdza Galei. Kapłan jest osobą niezwykle zaangażowaną w apostolstwo poprzez popkulturę, co można sobie przybliżyć surfując po jego stronie internetowej. Mamy do czynienia z nieznanym jeszcze w Polsce na większą skalę nowym stylem ewangelizacji – dla jednych być może kontrowersyjnym, dla innych świadczącym o chęci dotarcia do ludzi, jakich na co dzień w murach kościelnych nie spotkamy. Najważniejsze jest jednak subtelnie utkane przesłanie słów i obrazów. Słowo „domino” pobrzmiewa łacińskim „Dominus”, a utrzymana w aurze danc wibracji melodia zaskakująco wzmacnia to wrażenie. Piosenka skłania do otwarcia oczu na to, że życie każdego jest serią upadków i podnoszenia się dla kochającego nas Pana.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wojna z chrześcijaństwem
Moher kontra popelina

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status