U NAS

Po pierwsze: modlitwa

„Bez wspólnie przeżywanej modlitwy nasze działanie nie będzie tak skuteczne, jakbyśmy tego chcieli, i jak tego oczekuje od nas Kościół”. Tak brzmi jedna z konkluzji ze spotkania Zarządu Akcji Katolickiej diecezji świdnickiej.

Posiedzenie (pierwsze po wakacjach) odbyło się w Głuszycy 10 października 201 r. Na początek modlitwę poprowadził ks. asystent Sławomir Augustynowicz, po czym prowadzenie przejęła Pani prezes Magdalena Jarosz. Pierwszym z omawianych tematów był udział świdnickiego DIAK w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do Granic”. Centralnym punktem tego szczególnego czuwania dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej była Głuszyca. 7 października do tego miasta przybyło około tysiąca pielgrzymów. Kilkugodzinna wspólnota modlitewna, w opinii wielu osób, stanowiła nadzwyczajne przeżycie i stanowiła niezapomniane doświadczenie wiary i patriotyzmu.

W części roboczej posiedzenia, omówiono kalendarium DIAK Diecezji Świdnickiej na najbliższe tygodnie. Szczególną uwagę poświęcono programowi patronalnego święta Akcji Katolickiej, które w tym roku w diecezji świdnickiej przypada w sobotę 25 listopada 2017 r. i będzie celebrowane w Głuszycy, gdzie znajduje się kościół pw. Chrystusa Króla. Członkowie zarządu uzgodnili także praktykę telekonferencyjnych spotkań, dzięki którym będzie można częściej i bardziej na bieżąco omawiać wszelkie kwestie dotyczące funkcjonowania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Przedmiotem jednej z najbliższych telekonferencji ma być problematyka związana z opracowaniem strategii DIAK. Taki zamiar był już przedmiotem ustaleń kilka miesięcy temu, jednak prace nad tym dokumentem mają być podjęte dopiero teraz.

Pani prezes poinformowała, że w październiku br. Rada Krajowa ustanowi oficjalnie Świętego Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce. To uroczyste wydarzenie będzie najważniejszym akcentem jesiennej sesji Rady KIAK w Warszawie w dniach 20 – 22 października 2017 r. Posiedzenie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez ks. asystenta.

Zobacz także
List Boga – już przeczytałeś?
Komunikat do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość