U NAS

Po pierwsze: modlitwa

„Bez wspólnie przeżywanej modlitwy nasze działanie nie będzie tak skuteczne, jakbyśmy tego chcieli, i jak tego oczekuje od nas Kościół”. Tak brzmi jedna z konkluzji ze spotkania Zarządu Akcji Katolickiej diecezji świdnickiej.

Posiedzenie (pierwsze po wakacjach) odbyło się w Głuszycy 10 października 201 r. Na początek modlitwę poprowadził ks. asystent Sławomir Augustynowicz, po czym prowadzenie przejęła Pani prezes Magdalena Jarosz. Pierwszym z omawianych tematów był udział świdnickiego DIAK w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do Granic”. Centralnym punktem tego szczególnego czuwania dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej była Głuszyca. 7 października do tego miasta przybyło około tysiąca pielgrzymów. Kilkugodzinna wspólnota modlitewna, w opinii wielu osób, stanowiła nadzwyczajne przeżycie i stanowiła niezapomniane doświadczenie wiary i patriotyzmu.

W części roboczej posiedzenia, omówiono kalendarium DIAK Diecezji Świdnickiej na najbliższe tygodnie. Szczególną uwagę poświęcono programowi patronalnego święta Akcji Katolickiej, które w tym roku w diecezji świdnickiej przypada w sobotę 25 listopada 2017 r. i będzie celebrowane w Głuszycy, gdzie znajduje się kościół pw. Chrystusa Króla. Członkowie zarządu uzgodnili także praktykę telekonferencyjnych spotkań, dzięki którym będzie można częściej i bardziej na bieżąco omawiać wszelkie kwestie dotyczące funkcjonowania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Przedmiotem jednej z najbliższych telekonferencji ma być problematyka związana z opracowaniem strategii DIAK. Taki zamiar był już przedmiotem ustaleń kilka miesięcy temu, jednak prace nad tym dokumentem mają być podjęte dopiero teraz.

Pani prezes poinformowała, że w październiku br. Rada Krajowa ustanowi oficjalnie Świętego Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce. To uroczyste wydarzenie będzie najważniejszym akcentem jesiennej sesji Rady KIAK w Warszawie w dniach 20 – 22 października 2017 r. Posiedzenie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez ks. asystenta.

Zobacz także
Jestem Bożą pszenicą
Jesień pełna ewangelizacyjnych inicjatyw

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status