NAMYSŁY

Tę drogę wybrał sam Bóg

Kościół, obok funkcji uświęcania przez liturgię, wypełnia jeszcze inne funkcje, wynikające z jego posłannictwa: funkcję nauczania oraz rządzenia i służby. Również dla wypełnienia tych funkcji liturgia ma znaczenie fundamentalne. Liturgia jest źródłem dla funkcji nauczania, głównie przez czytanie i wyjaśnianie Pisma Świętego, przez słowa i rzeczy, które sprawiają, że sakramenty przyczyniają się do umocnienia i wzrostu wiary, że są sakramentami wiary.

Dla funkcji rządzenia i służby jest źródłem, ponieważ każde niedzielne zgromadzenie liturgiczne jest zaangażowaniem służebnej postawy wiernych zarówno w modlitwie powszechnej, jak i w darze materialnym, składanym w celu zaspokojenia potrzeb społeczności. Poza tym każdy znak liturgiczny niesie ze sobą określone zobowiązanie moralne, które jest konkretną normą postępowania chrześcijańskiego. Tę drogę do realizacji posłannictwa Kościoła w liturgii jako szczycie i źródle wybrał sam Bóg, a zatem do zbawienia jest konieczne uczestnictwo w tajemnicach Chrystusa przez wiarę i sakramenty. Szczególne miejsce pośród wszystkich sakramentów zajmuje Eucharystia: „Odnowienie zaś przymierza Boga z ludźmi w Eucharystii pociąga i zapala wiernych do tym gorętszej miłości Chrystusa”.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są cytatem z artykułu ks. Dariusza Kwiatkowskiego.

Zobacz także
I stanie się nowy, lepszy świat
Każda wojna jest następstwem katastrofy duchowej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status