U NAS

WITAMY: w-Akcji24.pl

Mamy w diecezji świdnickiej dwa nowe media: miesięcznik wydawany w tradycyjnej papierowej formie oraz aktualizowany na co dzień serwis internetowy. Łączy je wspólna nazwa: „w-Akcji”. Całemu nowemu dziełu medialnemu słowa wsparcia i błogosławieństwa udzielił Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

Pierwsze (październikowe) wydanie miesięcznika „w-Akcji” trafiło już do czytelników. 16-stronicowe, drukowane na dobrym papierze i kolorowe wydanie zawiera treści (teksty i zdjęcia) z kilku parafii diecezji świdnickiej, które włączyły się do nowej inicjatywy medialnej. Są to parafie w: Świdnicy, Wałbrzychu, Nowej Rudzie Słupcu, Głuszycy, Pieszycach, Kłodzku, Dzierżoniowie, Świebodzicach i Kudowie Zdroju. Znalazły się też w inauguracyjnym numerze „w-Akcji” informacje dotyczące całej wspólnoty diecezjalnej. Ponadto nie zabrakło miejsca na wiadomości przygotowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, w tym interesujący wywiad z panią prezes Magdaleną Jarosz.

Od kilku dni działa również interaktywny serwis internetowy dostępny pod adresem sieciowym wAkcji24.pl . Innowacyjny charakter tego portalu polega na tym, że treści do publikacji mogą dostarczać wszyscy zainteresowani podzieleniem się wiadomościami z życia parafii, wspólnot lub innymi wydarzeniami ważnymi dla Kościoła lokalnego. W tym celu wystarczy posłużyć się prostym formularzem elektronicznym, gdzie można wpisać tekst i dołączyć zdjęcia ilustrujące przekazywane treści.

Wydawcą miesięcznika „w-Akcji” oraz portalu wAkcji24.pl jest Stowarzyszenie w Akcji działające od niedawna w Głuszycy. Redaktorem naczelnym obu mediów jest pan Mirosław Jarosz, którego doskonale zna wielu czytelników świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Jak piszą sami twórcy miesięcznika i portalu, oba media mają być „miejscem promocji i dzielenia się dobrymi pomysłami, by pomogły budować dobre środowiska społeczne, by organizowały ludzi wokół powstających dzieł apostolskich. (…) Nie chcemy tylko przekazywać informacje, ale budować środowisko katolików, których głos będzie bardziej słyszalny. Zapraszamy wszystkich chętnych do współredagowania (…).” W słowie skierowanym do czytelników Ksiądz Biskup Ignacy Dec napisał m.in.: „Cieszę się, że jest to inicjatywa oddolna angażująca środowiska świeckich i duchownych. Życzę, zarówno osobom piszącym, jak i czytelnikom, wzajemnego ubogacania się. Na wspólne budowanie nowego dzieła z serca wszystkim błogosławię.”

wakcji24pl

Redaktorom i współpracownikom „w-Akcji”

życzymy duchowych energii i ożywczych medialnych inicjatyw.

Redakcja portalu AKCJA

Zobacz także
#czas_na_media – po raz trzeci
II Forum Samorządowe Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status