WYDARZENIA

Klauzula sumienia obroniona przed sądem

Kilka dni temu norweski sąd drugiej instancji orzekł, że zwolnienie z pracy Pani Doktor Katarzyny Jachimowicz było naruszeniem praw człowieka!

To wspaniała wiadomość, która daje nadzieję na zakończenie dyskryminacji lekarzy w Norwegii, a może i innych krajach, ze względu na sumienie.

Pragnę podziękować za zaangażowanie wszystkich spośród Państwa, którzy podpisali się pod petycją w obronie Pani Doktor Katarzyny Jachimowicz oraz prawa do klauzuli sumienia dla lekarzy. W sumie wysłaliśmy prawie 200 tys. petycji do norweskiego Ministra Zdrowia (otrzymaliśmy potwierdzenie, że petycje dochodziły) oraz norweskich mediów.

Pani Doktor Katarzyna Jachimowicz wytrwała w walce i za to należą się Pani Doktor ogromne podziękowania. To wygrana nie tylko w jednej sprawie, lecz nadzieja dla wielu innych lekarzy, którzy dzisiaj są atakowani za swoje sumienie. Szczegóły sprawy są dostępne w petycji: http://citizengo.org/pl/lf/107467-wesprzyj-dr-jachimowicz-w-sadowej-walce-o-wolnosc-sumienia-dla-lekarzy

https://www.youtube.com/watch?v=d2e1JVHeqR0&feature=youtu.be&mkt_tok=eyJpIjoiWldKaU1ESTRObVE1WVdGaSIsInQiOiJnNGZ4YnNNZ3RXWDRERFMyVFkrd1JqdmxcL1ZESVlJaFlERHg5RjkydGVKU3JkYURGcGhMMWZSVGNtMVk5eUJmbjJGZnYwK3dKSU1yZjBvaEFoWDJ1cHRxYWtkYUl1RFVMTTR3UGw3MGpDcmxXUFBvNkQ2THJxMHlSK3pJNjdLTXUifQ%3D%3D

Zobacz także
Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych
Nie mogę milczeć, nie mogę nie ostrzegać i proszę o opamiętanie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status