WYDARZENIA

Klauzula sumienia obroniona przed sądem

Kilka dni temu norweski sąd drugiej instancji orzekł, że zwolnienie z pracy Pani Doktor Katarzyny Jachimowicz było naruszeniem praw człowieka!

To wspaniała wiadomość, która daje nadzieję na zakończenie dyskryminacji lekarzy w Norwegii, a może i innych krajach, ze względu na sumienie.

Pragnę podziękować za zaangażowanie wszystkich spośród Państwa, którzy podpisali się pod petycją w obronie Pani Doktor Katarzyny Jachimowicz oraz prawa do klauzuli sumienia dla lekarzy. W sumie wysłaliśmy prawie 200 tys. petycji do norweskiego Ministra Zdrowia (otrzymaliśmy potwierdzenie, że petycje dochodziły) oraz norweskich mediów.

Pani Doktor Katarzyna Jachimowicz wytrwała w walce i za to należą się Pani Doktor ogromne podziękowania. To wygrana nie tylko w jednej sprawie, lecz nadzieja dla wielu innych lekarzy, którzy dzisiaj są atakowani za swoje sumienie. Szczegóły sprawy są dostępne w petycji: http://citizengo.org/pl/lf/107467-wesprzyj-dr-jachimowicz-w-sadowej-walce-o-wolnosc-sumienia-dla-lekarzy

Zobacz także
Kilka dni i kilka nocy
Bardzo bolą mnie oszczerstwa wobec Polski i Polaków

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość