WYDARZENIA

Naprawdę mam cudowne życie

Czy znają Państwo tego człowieka? Czy widzieli Państwo jego ostatnie wystąpienie w Kapitolu w Waszyngtonie? To Frank Stephens. Aktor, scenarzysta, model oraz rzecznik osób z zespołem Downa.

W swoim poruszającym przemówieniu skierowanym do amerykańskich senatorów podkreślił jak wartościowe jest życie osób takich jak on: „Naprawdę mam cudowne, życie. Wykładałem na uniwersytetach, dwa razy byłem w Białym Domu, występowałem w nagradzanych filmach i docenianych serialach telewizyjnych. Rozmawiałem z tysiącami młodych ludzi. Mam zespół Downa, ale moje życie jest warte, by je przeżyć.”

Niezwykłe świadectwo Franka Stephensa pokazało także okrutną rzeczywistość współczesnego świata. „Rozwiązanie ostateczne” dla osób takich jak on. Większość ciąż z podejrzeniem lub diagnozą zespołu Downa jest w USA usuwanych. Ludzie popierający aborcję takich dzieci uznają, że osoby takie nie powinny istnieć! Niestety również w Polsce mamy do czynienia z tym niebywałym okrucieństwem. Co gorsza, w świetle prawa. 95% dzieci w Polsce, u których diagnozowana jest „niepełnosprawność”, jest abortowana.

Frank Stephens w swojej wypowiedzi wspomniał także o opublikowanym raporcie, z którego wynika, że na Islandii w ciągu ostatnich kilku lat nie urodziło się żadne dziecko z trisomią 21. Podobna sytuacja ma miejsce w Danii i Korei Południowej. Czy takiej rzeczywistości chcemy w naszym kraju? Dzisiejszy świat zamiast leczyć, woli zabijać ludzi takich jak Frank. Amerykanin apelował o wsparcie badań nad trisomią 21, podkreślając, że oprócz tego, że są po prostu pełnymi życia, szczęśliwymi ludźmi, są również medycznym darem dla społeczeństwa, i właśnie przez swój dodatkowy chromosom mogą doprowadzić do znalezienia odpowiedzi na chorobę Alzheimera (która u osób dorosłych z zespołem Downa występuje zdecydowanie częściej), raka czy zaburzenia układu odpornościowego. „Ufundujcie te badania. Bądźmy Ameryką, nie Islandią czy Danią. Dążmy do odpowiedzi, a nie „ostatecznych rozwiązań”.Bądźmy Ameryką. Niech naszym celem będzie uwolnienie się od Alzheimera, a nie zespołu Downa.”

Chcemy skończyć z eugeniką w polskim prawie. Prowadzona przez nas kampania to ogromna, ogólnopolska akcja. Tylko oddziałując w taki sposób mamy realną szansę na zmianę obecnego, nieludzkiego prawa.  Szanowni Państwo każdy człowiek zasługuje na prawo do życia. Dlatego tym bardziej musimy zrobić wszystko by obronić tych najbardziej niewinnych – dzieci nienarodzone. Zróbmy zatem wszystko by Frank Stephens ani żaden inny człowiek nie musiał usprawiedliwiać swojego istnienia!

Pozdrawiam Państwa serdecznie, dziękując za każdą okazaną pomoc.

Ewa Senkowska wraz z Zespołem CitizenGo

Zobacz także
Świątynia Opatrzności Bożej to wotum wdzięczności całego naszego narodu za wolną Polskę
Życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status