WYDARZENIA

Tytka Charytatywna

Każdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc naszym Braciom i Siostrom, którzy potrzebują posilić się ciepłym posiłkiem w placówkach Caritas – podkreślił ks. Marcin Iżycki – dyrektor Caritas Polska.

(…) Chciałbym również poprosić wszystkich, niezależnie od przynależności religijnej, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa. Bóg stworzył niebo i ziemię dla wszystkich, niestety ludzie wznieśli granice, mury i ogrodzenia, zdradzając pierwotny zamysł i dar przeznaczony dla ludzkości, z której nikt nie miał być wykluczony (Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Ubogich)

Nawiązując do przywołanych w Orędziu Papieża słów Apostoła Jana Nie miłujmy słowem, ale czynem zapraszamy do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką”) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej,– które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich. Tytki charytatywne trafiają również do placówek Caritas, w których przygotowywane są na co dzień posiłki dla ubogich. Puste papierowe torby będzie można pobrać w wybranych Caritas diecezjalnych, parafiach. W akcję chętnie  angażują się również instytucje i firmy, które wypełniają je zakupionymi przez siebie produktami a następnie dostarczają do parafialnych Caritas. Caritas Archidiecezji Poznańskiej, pomysłodawca akcji, rozprowadziła wśród diecezji 120 tys. toreb. W zeszłym roku zebrano w ten sposób ponad 1600 ton żywności. Więcej informacji na ten temat na portalu www.tytkacharytatywna.pl

Jakie produkty zbieramy:

  • produkty o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy),
  • produkty chemiczne (środki piorące i środki czystości).

Finałem akcji stanie się koncert kolędowy „Wigilijna Tytka”, który odbędzie się 19 grudnia br. o 19:00 w sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Wydarzenie nagrywane będzie przez Telewizję Polską i emitowane w Święta na antenie TVP2 25 grudnia (I część) oraz 26 grudnia (II część) o godz. 19:00. Podczas koncertu wystąpią polscy artyści, którzy zaśpiewają kolędy z udziałem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz w serwisie Bilety24.

Jak możesz włączyć się w akcję:

  • Pobierz z parafii lub diecezjalnej Caritas pustą tytkę, wypełnij ją produktami,
  • Zapakowaną tytkę przekaż do parafii, Caritas diecezjalnej lub bezpośrednio do osoby potrzebującej,
  • Wyślij SMS o treści „Tytka” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),
  • Wpłać darowiznę (z tytułem „Tytka”) na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384,
  • Zapakuj wirtualną tytkę na tytkacharytatywna.pl
Zobacz także
Polscy katolicy są maryjni
Wolna niedziela

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status