NAMYSŁY

Adwent można przegrać – tak jak całe swoje życie

W adwentowym tłumie katolickich ślepców, trędowatych i chromych stoi cicho kobieta, której łono pomieści nas wszystkich. Przyglądam się Jej uważnie. Razem z Nią czekam na Anioła. Lada dzień przybędzie. Z nowiną tak nieoczekiwaną, że będzie się uginał pod jej ciężarem.

O Ty, któraś schowała swoje serce w ogniu Słów Odwiecznego, czy wiesz, jak wiele będzie kosztowało Twoje „tak”?… Milczy. Cała utkana z nieokiełznanej ufności w słowa proroków, których Pan posyłał, których my zabijaliśmy, bo mówili o rzeczach nie z tej ziemi. Niech skończą się słowa we mnie, które upadają na ziemię. Niech cisza nazaretańskich świtów zawładnie moim językiem… Niewielu odważa się wejść w „noc” Adwentu. Zresztą co się dziwić, cierpliwość i czujność już dawno przestały być „trendy”. Niewielu chce wzrok odzyskać. Wolą mniej widzieć, niż zobaczyć wszystko. W nocy Adwentu Jezus wprowadza na skały zbyt wysokie. Dopomina się wierności (por. Iz 26, 1-6). Wiekuista Skała wydaje się być nie do zdobycia. Zanim nasze nogi staną się nogami biednych, a nasze stopy stopami ubogich, kobieta pachnąca Niebem, z głosem Anioła w uszach, wyruszy z pośpiechem w góry. Adwent to czas zdobywania wysokich szczytów. Tu nie ma jazdy schodami ruchomymi w centrach handlowych. Nie ma szklanych wind szybujących w górę. Adwent można przegrać. Tak jak całe swoje życie. Tygodnie adwentowej wędrówki Jezusa w głąb nas mogą nie wydać żadnego owocu. Mogą, ale nie muszą. Uczepieni Maryi idźmy w góry, dajmy się wprowadzić na skały zbyt dla nas wysokie.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem bloga  ks. Rafała Sorkowicza.

Zobacz także
Bo we mnie jest Ten – Nieskończony
Nigdy dotąd państwo polskie nie zostało tak boleśnie doświadczone

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status