NAMYSŁY

Maranatha

Przyjdź, Panie, przyjdź. Maranatha! Jezu… Maranatha! Usłyszałem jak gdyby głos donośny  z nieba – tłum wielki śpiewał: „Alleluja!” Zbawienie i chwała, i moc u Boga. Przyjdź, Panie, przyjdź. Maranatha! Jezu… Maranatha! Dwudziestu czterech Starców upadło i czworo Zwierząt, i pokłon oddało Mu: „Alleluja!”

Adwent nabiera barw gwieździstej łuny na niebie ukazującej ścieżkę ku Panu. Już trzecia świeca roratnia rozświetla mrok i odsłania niemal ostatnią prostą ku miejscu i ku czasowi Bożego Narodzenia. Słychać już szeptem przypominane melodie i słowa, które zabrzmią radośnie w świętą betlejemską noc. Medytujmy tym razem wspólnie ze Scholą Ventuno.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Święty Jan Paweł II papież z Polski
Kto przyjął Ewangelię ewangelizuje innych

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość