WYDARZENIA

Niech każde serce Mu zrobi miejsce

Wyobrażasz sobie podróż w czasie i przestrzeni, by znaleźć się w punkcie i w tej jedynej chwili, gdy zmienia się bieg czasu i oblicze świata? Do udziału w takiej właśnie wyprawie ducha zostaliśmy zaproszeni w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia.

Misterium „Raduj się Świecie” zaprezentowane 21 grudnia 2017 r. przez wychowanków i nauczycieli ząbkowickiej Szkoły Muzycznej CASIO stało się wydarzeniem wykraczającym poza ramy licznych w tym okresie jasełkowych spotkań. Dobrą tradycją stało się już zaangażowanie Szkoły Muzycznej CASIO w integrowanie społeczności Ząbkowic Śląskich wokół dobrych wartości przedkładanych w pięknej muzycznej oprawie.

Na deskach sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, przez ponad 90 minut, występowało prawie 50 młodych utalentowanych ludzi, a wszystko działo się z pomysłu i pod kierunkiem Agnieszki i Michała Bartkiewiczów – uczących w swojej szkole dzieci i młodzież piękna muzykowania i śpiewania. Kolejne utwory śpiewane były przez cały zespół lub w rozmaitych liczebnie i głosowo konfiguracjach, a także w duetach i solo. Nikomu z młodych artystów nie można odmówić talentu, niewątpliwie kształcenie głosu eksponuje te naturalne umiejętności jeszcze bardziej, a dobór repertuaru i naturalność zachowań scenicznych dostarczały widzom naprawdę pięknych przeżyć i – zapewne – skłaniały do okołoświątecznych refleksji.

Całe misterium oparte było o motyw wątpliwości nastoletniej dziewczyny, która obserwując życie swojej rodziny i środowiska, w jakim na co dzień przebywa, zastanawia się nad sensem świętowania Bożego Narodzenia. Ma realne powody, by w hipokryzji dorosłych czy lekkomyślności rówieśników znajdować nie tylko oznaki duchowej zapaści, ale też braku wrażliwości na innych ludzi. Pod pozorem tradycji świątecznych zbyt często bowiem skrywana jest obojętność, a nawet egoizm. Na szczęście, dziewczyna stawianymi przez siebie pytaniami, przywraca sobie i swoim bliskim nadzieję, że dobro uosobione przez Jezusa Chrystusa przychodzącego na świat jest silniejsze i warto mu oddać całe serce i wszelką myśl. To „libretto” misterium „Raduj się Świecie”, ale dopiero wysłuchanie i obejrzenie całego przedstawienia daje obraz tych poszukiwań. Być może jesteśmy wśród tych, którzy takie pytania stawiają i pozytywnej odpowiedzi na nie szukają.

Słowa wdzięczności należą się twórcom i wykonawcom misterium za to, że możemy stanąć duchowo naprzeciw miejsca i czasu narodzenia Jezusa; za to, że możemy wspólnie doświadczać piękna tego czasu za sprawą cudownych głosów dziewcząt i chłopców; oraz za to, iż są wśród nas i dzielą się z nami pięknem talentów i dobrym przesłaniem. Tego nam potrzeba najbardziej.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL

Zobacz także
Nie zapominajmy drogi do kościoła
Historyczne posiedzenie zarządu DIAK

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status