WYDARZENIA

Modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – jest dniem, w którym obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to przede wszystkim okazja do przypomnienia sobie doniosłej roli, jaką pełnią w Kościele i w naszej ojczyźnie osoby konsekrowane.

To także dzień, w którym naszą modlitwą ogarniamy siostry zakonne, braci i ojców, jak i inne osoby zrzeszone w różnych instytutach życia konsekrowanego żyjące według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W tym dniu modlimy się również o nowe powołania do życia konsekrowanego.

W obecnym roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, skupiamy się na Osobie Ducha Świętego i Jego działaniu w nas i w Kościele. Pragniemy na nowo odkrywać Osobę Ducha Świętego i udzielane przez Niego dary. Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zachęca nas do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego i owoców, jakie pod Jego tchnieniem wydawały w naszej Ojczyźnie osoby konsekrowane.

Z tej okazji zapraszam Siostry zakonne, Ojców, Braci i inne osoby konsekrowane, a także Was, umiłowani Diecezjanie, do wspólnotowego przeżycia tego dnia w naszej świdnickiej katedrze, który rozpocznie się o godz. 12.00.

Podobnie, jak każdego roku, bardzo Was proszę, by w święto Ofiarowania Pańskiego pomóc materialnie zakonom kontemplacyjnym – siostrom klaryskom od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie w tym dniu złożycie na ten cel na tacę. Wszystkie osoby konsekrowane polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2018 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Niebezpieczne prawo
Niezłomny duszpasterz młodzieży i błogosławiony Ziemi Kłodzkiej – świadectwo

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość