WYDARZENIA

Modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – jest dniem, w którym obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to przede wszystkim okazja do przypomnienia sobie doniosłej roli, jaką pełnią w Kościele i w naszej ojczyźnie osoby konsekrowane.

To także dzień, w którym naszą modlitwą ogarniamy siostry zakonne, braci i ojców, jak i inne osoby zrzeszone w różnych instytutach życia konsekrowanego żyjące według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W tym dniu modlimy się również o nowe powołania do życia konsekrowanego.

W obecnym roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, skupiamy się na Osobie Ducha Świętego i Jego działaniu w nas i w Kościele. Pragniemy na nowo odkrywać Osobę Ducha Świętego i udzielane przez Niego dary. Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zachęca nas do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego i owoców, jakie pod Jego tchnieniem wydawały w naszej Ojczyźnie osoby konsekrowane.

Z tej okazji zapraszam Siostry zakonne, Ojców, Braci i inne osoby konsekrowane, a także Was, umiłowani Diecezjanie, do wspólnotowego przeżycia tego dnia w naszej świdnickiej katedrze, który rozpocznie się o godz. 12.00.

Podobnie, jak każdego roku, bardzo Was proszę, by w święto Ofiarowania Pańskiego pomóc materialnie zakonom kontemplacyjnym – siostrom klaryskom od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie w tym dniu złożycie na ten cel na tacę. Wszystkie osoby konsekrowane polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2018 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Zaproś Franciszka
Boska interwencja

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status