WYDARZENIA

Polska zawsze wierna

Za zachodnią granicą Polski możemy zaobserwować wielki kryzys wiary, który potęgowany jest przez doktrynalny zamęt. Niemieccy biskupi wystosowali list pasterski, w którym oficjalnie dopuścili osoby rozwiedzione, żyjące w ponownych związkach, do przyjmowania Komunii Świętej.

W największym kraju Unii Europejskiej katolicka hierarchia zaprzeczyła dotychczasowej praktyce Kościoła oraz słowom świętego Jana Pawła II, który nauczał: Kościół potwierdza swoją praktykę, opartą na Piśmie Świętym, niedopuszczania do Komunii Eucharystycznej rozwiedzionych, którzy zawarli ponowny związek małżeński.

Nie chcemy, by doktrynalny zamęt i rewolucja obyczajowa dotarły do naszej Ojczyzny! Pragniemy ponadto, by postawa polskich hierarchów dała przykład biskupom na całym świecie. Dlatego tak ważne jest, byśmy razem dali świadectwo wierności duchowemu testamentowi, który przekazał nam nasz święty papież Jan Paweł II. Dlatego tak istotne jest, żebyśmy właśnie teraz – w obliczu zagrożenia – dali świadectwo naszej wiary i przywiązania do odwiecznej nauki Kościoła, założonego przez Chrystusa Pana.

Twój podpis zajmie mniej czasu niż przeczytanie tego tekstu! Dzięki niemu uczynisz wiele dobra dla siebie, swoich bliskich, Kościoła i dla naszej Ojczyzny, która od wieków szczyci się dewizą – Polonia Semper Fidelis – Polska Zawsze Wierna! Wszystkie podpisy wraz z treścią petycji przekażemy na ręce Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

Wpisz swoje imię i nazwisko. Dopisz także adres e-mail, dzięki któremu będziemy mogli poinformować Cię o dalszym przebiegu naszej akcji. Twój udział w akcji to ważny wkład w dzieło pomocy małżeństwom zagrożonym rozpadem, które wprawdzie przeżywają kryzys, ale ciągle liczą się ze zdaniem Kościoła. Skorzystaj z formularza dostępnego po kliknięciu w poniższy obrazek.

Głos polskiego episkopatu w sprawie nierozerwalności małżeństwa nie tylko może stać się wielkim świadectwem Prawdy, ale także dodać odwagi i zachęcić biskupów z innych krajów do głoszenia niezmiennej, Chrystusowej nauki, na której zbudowana została cywilizacja chrześcijańska.

Zobacz także
Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
Dołącz do akcji na rzecz ratowania dzieci nienarodzonych!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status