WYDARZENIA

Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

Warszawa: rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

2021-11-04UDOSTĘPNIJ:

fot. PAP/Piotr Nowak

W Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Hasłem wydarzenia, które potrwa do niedzieli, są słowa: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste! – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego”.

Biskup Stanisław Jamrozek, delegat Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych, mówił Polskiemu Radiu, że kongres jest okazją do wspólnego namysłu nad ożywieniem w parafiach i diecezjach kultu Jezusa Chrystusa Króla. – W parafii chodzi o to, by pokazać, że Pan jest obecny w naszych rodzinach, społeczności, że liczymy się z jego zdaniem – podkreślił biskup Jamrozek. 
Jak dodał, życie licznych parafii, w której ludzie żyją Chrystusem będzie promieniowało na diecezje, jak i przybliżało innych do Chrystusa. Jak zaznaczył konsultant Delegata do spraw Ruchów Intronizacyjnych, ksiądz profesor Marek Chmielewski, kongres nawiązuje do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla, proklamowanego 19 listopada 2016 roku z udziałem władz państwa i przedstawicieli Kościoła. Zwraca uwagę, że było to doniosłe, epokowe wydarzenie porównywalne ze ślubami narodu króla Jana Kazimierza, czy ślubami jasnogórskimi. Drugim wymiarem kongresu, jak podkreślił ksiądz Marek Chmielewski jest wprowadzenie w życie aktu. 
– Chcemy zastanowić się w jaki sposób struktury Kościoła mogłyby konkretniej wyeksponować tę prawdę, że Jezus jest Królem – dodał ksiądz Chmielewski. Pierwszego dnia Kongresu biskup Stanisław Jamrozek przewodniczył Mszy świętej w Bazylice świętego Krzyża. Dziś zaplanowano też projekcję filmu „Wyszyński- zemsta czy przebaczenie”. Jutro po całym dniu konferencji, o 18.00 Eucharystii w bazylice świętokrzyskiej przewodniczył będzie arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Episkopatu Polski. 
Kongres odbywa się w Domu Technika NOT w Warszawie, natomiast transmisja wykładów jest dostępna na stronie internetowej dzielointronizacji.pl.
IAR/borek

Artykuł został przedrukowany ze strony:

https://warszawa.tvp.pl/56755547/warszawa-rozpoczal-sie-ogolnopolski-kongres-jezusa-chrystusa-krola

Jacek Pawlik

Zobacz także
Droga wiary
Pełnia szczęścia na tym świecie i w niebie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status