WYDARZENIA

Ile warta jest wolność ?

„Podobnie jak producent filmu traktuję kino jako narzędzie świadectwa i apostolatu. W tym filmie połączono szacunek dla najważniejszych wartości z wysokiej jakości sztuką filmową.” Tak o filmie „Cristiada” mówił w jednym z wywiadów ks. Tomasz Jegierski, twórca i dyrektor FT Films – dystrybutora filmu w Polsce. 

„Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Pełny tytuł filmu brzmi „Ku większej chwale – prawdziwa historia Cristiady”. Centralną postacią zdarzeń ukazanych w filmie jest Jose Luis Sanchez del Rio. To 14-letni męczennik i narodowy bohater Meksyku, ogłoszony błogosławionym w 2005 r. przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Jego rolę brawurowo zagrał Mauricio Kuri.

Reżyser Dean Wright, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w Hollywood, gdzie pracował jako specjalista od efektów specjalnych przy takich hitach jak „Titanic”, trylogia „Władca pierścieni” i „Opowieści Z Narni”, nadał tej opartej na faktach historii, która nigdy wcześniej nie została przeniesiona na ekrany, wizualnej siły. Film był kręcony w historycznych miejscach w całym Meksyku. Główne postaci odtwarzają znani aktorzy. Znany ze swojego antykomunizmu oraz przywiązania do chrześcijaństwa hollywoodzki aktor i reżyser Andy Garcia, gra postać przywódcy „chrystusowców” Enrique Gorostieta Velarde. Na ekranie zobaczymy też Evę Longorię jako Tulitę oraz Petera O’Toole jako ojca Christophera.

Film jest opowieścią pobudzająca do walki duchowej i obrony wiary. „Cristiada” przedstawia bowiem w bohaterskim świetle prześladowanych przez lewicowy reżim katolików. Watykańska premiera „Cristiady” miała miejsce w marcu 2012 r. Polską premierę zapowiedziano na 5 kwietnia br.

(kk)

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU

Zobacz także
Ja jestem Drogą
Professional medical discretion
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status