WYDARZENIA

Łódź Piotrowa jest Jego

>> Łódź Piotrowa nie jest moja, nie jest nasza – jest Jego! << – powiedział przed chwilą Ojciec Święty do zgromadzonych na Placu Świętego Piotra prawie 200 000 wiernych oraz milionów obecnych podczas ostatniej audiencji generalnej Benedykta XVI poprzez media elektroniczne.

>> Kościół to nie jest jakaś organizacja czy stowarzyszenie o celach humanitarnych czy religijnych, ale żywe ciało, komunia braci i sióstr w Ciele Jezusa Chrystusa, które jednoczy wszystkich << – mówił dalej Papież. W swoim wystąpieniu podkreślił, że rezygnacja z urzędu Biskupa Rzymu to bolesna decyzja podjęta dla dobra Kościoła. Przypomniał, że po 19 kwietnia 2005 r., kiedy przyjął posługę papieską >> już nie należy do siebie samego << i dlatego >> nie ma już powrotu do prywatności <<. >> Nie porzucam Krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy Ukrzyżowanym Panu. << . Żegnając się ze wszystkimi i wielokrotnie dziękując za udzielane mu wsparcie, zapewnił, że będzie wszystkich obejmował modlitwą i prosi o nią dla księży kardynałów przed zbliżającym się konklawe. >> Pan jest obok. Nigdy nas nie opuszcza. I ogarnia nas swoją miłością. Dziękuję. << – zakończył Ojciec Święty Benedykt XVI. Słowa te zostały przyjęte z olbrzymim aplauzem wiernych. Papież był wyraźnie wzruszony.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty podziękował >> za wszelkie dowody bliskości i za Pielgrzymkę do Polski <<.  >>Mając na względzie wielkiego orędownika, jakim jest Błogosławiony Jan Paweł II << prosił o modlitwę i zapewnił o niej.

Po raz pierwszy w tym pontyfikacie, w papamobile którym Ojciec Święty przemieszczał się na Placu Świętego Piotra, obecny był operator kamery telewizyjnej, dzięki czemu widzowie na całym świecie mogli widzieć te chwile niemal wzrokiem Papieża. W Polsce audiencję generalną relacjonowały Telewizja Polska 1, Telewizja Trwam, Polsat News, TVN24 i Radio Maryja.

(kk)

Video: Telewizja Trwam ,  Rome Reports TV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Wzór patrioty
Rodzinny zlot na Wzgórzu Świętej Jadwigi
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status