WYDARZENIA

Pielgrzymka na Wschód

Pielgrzymka do Katynia i innych ważnych miejsc dojdzie do skutku w innym terminie. Niestety swój udział w podróży zaplanowanej na 18-22 kwietnia 2013 r., zgłosiła się niedostateczna liczba zainteresowanych.

Organizator, czyli Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej dziękuje wszystkim osobom z całej Polski i spoza jej granic, które wyraziły chęć uczestnictwa w tej trudnej podróży oraz Biuru Podróży Pielgrzymkowej „Frater” z siedzibą w Bydgoszczy, który był gotów zapewnić najdogodniejsze warunki naszego wspólnego pielgrzymowania do miejsc tak ważnych dla każdego Polaka. Dziękujemy też mediom niezależnego nurtu, które zachęcały swoich odbiorców do udziału w Pielgrzymce. Jesteśmy szczególnie wdzięczni Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Ignacemu Decowi – ordynariuszowi Diecezji Świdnickiej –  za patronat nad naszym przedsięwzięciem.

Mając na uwadze duchową i patriotyczną osnowę Pielgrzymki, Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej nie odstępuje od zamiaru organizacji takiej podróży, w programie której znalazłby się Katyń i Smoleńsk, ale i inne miejsca za wschodnią granicą Polski. Naszym nowym celem jest organizacja Pielgrzymki na Wschód. Miałaby się ona odbyć jesienią 2013 roku lub wiosną 2014 r. Obejmowałaby swoim planem zarówno miejsca uświęcone męczeństwem naszych Rodaków, jak i inne punkty warte zatrzymania się.

Osoby, które już zgłaszały swój udział w Pielgrzymce do Katynia oraz wszystkich zainteresowanych wspólną podróżą prosimy o utrzymanie kontaktu z nami. W porozumieniu ze wspomnianym już wyżej biurem podróży opracujemy w najbliższych tygodniach nową ofertę i rozpowszechnimy ją tak, aby informacja dotarła do jak najszerszych kręgów.

Przepraszamy tych, którzy kontaktując się z nami dotąd, wykazywali wielkie pragnienie podróży do Katynia. Jest nam przykro, że tym razem nie udało się jej przeprowadzić. Wniesione na nasz rachunek bankowy przedpłaty zostaną w ciągu kilku najbliższych dni zwrócone Państwu w całości. Ci z Państwa, którzy wyrobili sobie paszporty, będę już mieli mniej formalności do załatwienia przy organizacji następnej podróży.

Przesyłamy wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiamy.

Zarząd

Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Diecezji Świdnickiej

Świdnica, 16 lutego 2013 r.

(mr)

Zobacz także
Niezłomny duszpasterz młodzieży i błogosławiony Ziemi Kłodzkiej – dzieciństwo
Diecezjalny Konkurs Misyjny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status