WYDARZENIA

Modlitwa o kanonizację Jana Pawła II

Diecezja Świdnicka, a szczególnie mieszkańcy Wałbrzycha i okolic co roku, modlą się o wyniesienia naszego Rodaka na ołtarze. Nadzwyczajnym akcentem tegorocznych modlitw będzie obecność Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, które w 2011 r. dla Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Podzamczu przekazał Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

W tym roku spotkanie modlitewne odbędzie się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu w dniu 2 kwietnia 2013 rozpocznie się o godzinie 16:30.  Pierwotnie miało się odbyć na stadionie na Białym Kamieniu, ale ze względu na warunki pogodowe, zdecydowano o ich przeniesieniu do kościoła.

Na początek zaplanowano program słowno-muzyczny pod tytułem „Tryptyk Rzymski” wg poematu Jana Pawła II. Wykonawcą będzie zespół „Ludzie Jana Pawła II”. Msza św. koncelebrowana, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca, rozpocznie się o godz. 17:00. Z kolei o godz. 19:00 zespołu „APERTO” wykona program „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Następnie przewidziano pokaz multimedialny poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. O godz. 20:20 odbędzie się modlitwa różańcowa, zaś o 21:00 Apel Jasnogórski. Spotkanie zakończy się skupieniem o godz. 21:37, tj. w godzinie wspomnienia odejścia Błogosławionego Jana Pawła II do Domu Ojca.

Podobnie jak w latach minionych, taca zbierana podczas Mszy Świętej przeznaczona będzie na wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II.

(kk)

Na podstawie: Diecezja Świdnicka , Wiadomości Wałbrzyskie.pl

Komunikat  w sprawie zmiany miejsca organizacji Mszy Papieskiej w dniu 2 kwietnia 2013 r.

Informujemy, że organizatorzy Mszy Świętej o Kanonizację Jana Pawła II, podjęli decyzję o przeniesieniu miejsca organizacji uroczystości, ze stadionu na Białym Kamieniu, do Kościoła  i na  teren parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Jana Pawła II na Podzamczu.

Niedzielne, bardzo obfite opady śniegu,  niska temperatura oraz możliwe  dalsze opady, powodują że bardzo trudne  stało się przygotowanie stadionu  dla potrzeb tak uroczystego wydarzenia.

O konieczności podjęcia tej decyzji zdecydowały względy bezpieczeństwa oraz zapewnienie odpowiednich warunków uczestnikom Mszy Świętej.

Informujemy, jednocześnie, że program uroczystości pozostaje bez zmian, a specjalne autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżały do Sanktuarium na Podzamczu.

Liczymy na zrozumienie podjętej decyzji i bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.

Z poważaniem

Komitet Organizacyjny

Zobacz także
Zaproszenie na pokazy filmów o bohaterach podziemia antykomunistycznego
Chlebie żywy
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status