WYDARZENIA

Nowe wyzwanie

Monika Rejman – prezes zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej – została wybrana do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Kandydowała z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Prawo i Samorządność. Będzie jedną z 17 radnych w odtwarzanym tzw. ziemskim Powiecie Wałbrzyskim.

Od 2010 r. pełniła mandat radnej Rady Miejskiej w Głuszycy, skąd pochodzi i gdzie pracuje zawodowo jako pedagog. Dzięki pracy kuratora społecznego wydziału rodzinnego i nieletnich doskonale zna problemy dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego.  Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej. Jako społeczniczka zawsze angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z pomocą charytatywną i inicjatywami kulturalnymi. Jako prezes Akcji Katolickiej wielokrotnie publicznie wyrażała swoje stanowisko w sprawach dotyczących życia społecznego. Była także organizatorką marszów w obronie wolnych mediów. Nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Serdecznie gratulujemy Pani Prezes wyniku wyborczego i życzymy, aby nowe wyzwanie, przed jakim stoi, dało możliwość skutecznej służby na rzecz dobra wspólnego w naszym regionie.

Członkowie Zarządu

Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Diecezji Świdnickiej

 Świdnica, 25 marca 2013 r.

Zobacz także
Śpiewam mojej Ojczyźnie
Chrystus Królem!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość