WYDARZENIA

Aby Chrystus był zawsze słyszany

Stowarzyszenie Dom Prasy Katolickiej powstało z potrzeby serca i chęci działania. To hasło, które zapaliło osoby świeckie z Ziemi Ząbkowickiej, by zrobić coś dla innych i aby Dobra Nowina o Chrystusie była zawsze słyszana.

Zgodnie z myślą Soboru Watykańskiego II, który mówi o apostolacie świeckich, SDPK stanowi szczególną pomoc osobom duchownym w przybliżaniu Chrystusa każdemu człowiekowi. Jednym z głównych zadań Stowarzyszenia jest propagowanie czytelnictwa, prasy katolickiej oraz szerzenie wartości chrześcijańskich. Stowarzyszenie już  od kilku lat  prowadzi wśród dzieci i młodzieży kolejne edycje Turnieju Wiedzy Religijnej „Jeden z Dziewięciu”. Najbliższy turniej, jako finał 9-miesięcznych eliminacji odbędzie się już w niedzielę – 21 kwietnia 2013 r., o godz. 15:15 w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

Stowarzyszenie Dom Prasy Katolickiej, zgodnie ze statutem, zabiega o szerzenie wartości chrześcijańskich, ale też prowadzeni działalność promocyjną swojego mikroregionu. Służy temu m.in. czytelnia czynna w siedzibie SDPK przy ulicy Św. Wojciecha 10 w Ząbkowicach Śląskich. To miejsce do którego możemy przyjść, by nie tylko zapoznać się z aktualnie dostępną prasą katolicką czy poprosić o jej archiwalne numery, ale także miło spędzić czas. W ramach SDPK działa Klub Przyjaciół Muzyki, w którym można znaleźć wiele archiwalnych już nagrań z muzyką chrześcijańską zapisaną na płytach CD, kasetach magnetofonowych. Jest możliwość ich wypożyczenia. Działa też Klub Przyjaciół Video, gdzie dostępne są filmy dla dzieci na kasetach VHS i płytach DVD. Stowarzyszenie świadczy również usługi w zakresie kolportażu książki i prasy katolickiej. Można zamówić dostawę do domu czy parafii wartościowych publikacji (tel: 607340592 lub e-mail: sdpk@interia.eu).

Aby Chrystus był zawsze słyszany_02

(kk)

Na podstawie: sdpk-ząbkowice.pl

Zobacz także
Nie zapominajmy drogi do kościoła
Diecezjalny Konkurs Misyjny
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status