WYDARZENIA

Potęga wiary

>> W Polsce też trzeba się śpieszyć – film lada chwila zniknie i tu. Jest groźny także na terenie Europy. Groźny dla europejskiej władzy, która robi tu i teraz to samo, co władze Meksyku robiły swoim obywatelom pawie sto lat temu.

Film groźny dla władzy. I dlatego warto zobaczenia ! Z pozoru wygląda jak western, ale jest to historia prawdziwa. Większość bohaterów filmu żyła na prawdę, większość scen miała miejsce w realu, nie tylko w filmie. Ogląda się to jak fikcję, fabułę, w dodatku przesadzoną, przerysowaną, gdy tymczasem wszystko, co Państwo zobaczą na ekranie jest zapisem historii. Nie do wiary, że takie rzeczy mogły się zdarzyć? Część z nich dzieje się na nowo – tu i teraz. << – tak o filmie „Cristiada” powiedział znany podróżnik Wojciech Cejrowski. To jedna z wielu recenzji na temat filmu, który nie tylko warto, ale należy zobaczyć, jeśli chcemy poznać prawdę o Kościele Katolickim w XX wieku. Prawdę zakłamywaną przez wiele środowisk, które także w Polsce chcą z katolicyzmu uczynić przedmiot drwin i dyskryminują katolików w życiu publicznym. Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o niezłomnych Cristeros walczących z masońską rewolucją w Meksyku poruszyła już serca milionów katolików na całym świecie. To film o potędze wiary.

Z inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej film „Cristiada” zobaczymy:

  • 29 kwietnia  2013 r. – godz. 19:00 – kino „Apollo” w Wałbrzychu,
  • 30 kwietnia 2013 r. – godz. 19:30 – Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie.

Ze względu na  ograniczoną liczbę miejsc, informacji udziela i rezerwację biletów – w cenie 13 zł – przyjmuje Monika Rejman – tel: 509421255  lub e-mail: 1moni1@wp.pl

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU „CRISTIADA

(kk)

WIĘCEJ O FILMIE „CRISTIADA”: Film o obronie wolności i wiary

Na podstawie: Fronda.pl , Cristiada.pl  

Zobacz także
result1682
Jubileusz 25. Akcji Katolickiej w Polsce
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status