WYDARZENIA

Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

W drugą rocznicę beatyfikacji Papieża Jana Pawła II – naszego wielkiego Rodaka – modlić się będziemy nie tylko dziękując za dar Błogosławionego, ale i o jego kanonizację.

1 maja 2013 r. o godz. 20:00 wyruszy spod Szopki na Górze Czermnej modlitewna peregrynacja, której celem będzie Pstrążna. W trakcie wędrówki Szlakiem Papieskim, odmawiać będziemy różańcowe tajemnice światła, a o godz. 21:00 odśpiewany Apel Jasnogórski. Ok. godz. 21:30 pod gołym niebem przy Kaplicy Górskiej w Pstrążnej odprawiona zostanie Msza święta o kanonizację Błogosławionego Jana Pawła II.

Osoby, które nie będą mogły wybrać się na tę modlitewną wędrówkę, będą mogły tego samego dnia, o godz. 21:00 odśpiewać wspólnie Apel Jasnogórski pod tablicą upamiętniającą pobyt Karola Wojtyły w Kudowie Zdroju. Tablica jest umocowana na klasztorze Sióstr Służebniczek przy Alei Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.

(kk)

Na podstawie: Czermna.pl  

Zobacz także
Zabrzmiało raz jeszcze Bożym Narodzeniem
Ad maiora natus sum – Do wyższych rzeczy zostałem stworzony

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość