WYDARZENIA

Rozkochać się w Słowie Bożym

W Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy, 13 kwietnia 2013 r., odbyło się sympozjum pod hasłem „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup Ignacy Dec powiedział: >> aby właściwie spełniać misję ewangelizacji musimy rozkochać się w Słowie Bożym, musimy zrobić wszystko, aby to Słowo nam się podobało. <<

Pierwszy wykład „Kościół ewangelizowany i ewangelizujący” wygłosił Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Z kolei o. Jan Maria Szewek OFM Conv mówił na temat „Nowa ewangelizacja a nowe media”. Ten wykład był szczególnie inspirujący. Wykładowca zwrócił bowiem uwagę na konieczność wykorzystywania nowych nośników informacji przez Kościół. Internet jest niezwykle ważnym medium, przez które trzeba docierać szczególnie do młodego pokolenia. „Jezus Chrystus – ewangelizator” – to przedmiot przedłożenia, które wygłosił ks. dr Stanisław Szczepaniec z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. O przemianach w parafiach a nowej ewangelizacji oraz miejscu ruchów charyzmatycznych w Kościele mówił ks. dr Krzysztof Ora.

Uczestnikami sympozjum, które było szczególnym akcentem trwającego Roku Wiary, byli świdniccy seminarzyści, księża neoprezbiterzy,  studenci świeccy oraz przyjaciele seminarium. W dyskusji wiele osób wypowiadało się o roli mediów w ewangelizacji. Zauważono pryz tym potrzebę większego angażowania w te działania osób świeckich.

(kk)

Na podstawie: Seminarium.swidnica.pl (w tym fot) , KAI

Zobacz także
Wielkopostne skupienie członków Akcji Katolickiej
Stało się Słowo

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status