WYDARZENIA

Rozpędzeni mijamy nasz inny świat

>> Fotografowanie jest jedną z wielu pasji mojego życia. Najpierw jestem księdzem, salezjaninem. Fotografowanie jest dla mnie najdoskonalszym sposobem bardziej wnikliwego i głębszego obserwowania świata i ludzi. W tych czasach kiedy jesteśmy tak bardzo „rozpędzeni, mijamy inny świat, który przecież jest nasz”.

Chciałbym, aby zawsze moje prace inspirowały do zastanawiania się nad tym, że warto w życiu zatrzymywać się, warto patrzeć i warto myśleć, szczególnie o tym, że jest inny świat, są inni ludzie, którzy tak często na coś, bądź na kogoś czekają << – mówi Jerzy Babiak – ksiądz, salezjanin, dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, od lat realizujący z wraz młodzieżą projekty misyjne w Afryce, Rosji i Azji. Spełniając swoją pasję  kieruje się myślą „Obserwuj, abyś dostrzegał. Fotografuj, abyś nie zapomniał”. Jerzy Babiak jest laureatem VIII Wielkiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez  National Geographic Polska, które spośród 30 tysięcy nadesłanych zdjęć wyróżniło właśnie jego fotografię pt. „Mimo wszystko”.

W Kłodzkim Centrum Kultury, Sztuki i Rekreacji będzie można oglądać 50 fotografii wybranych spośród kilkudziesięciu tysięcy zdjęć. To już piąta wystawa prac ks. Jerzego Babiaka. Tym razem fotografie zasługują na miano najbardziej wyjątkowych dla autora i są swoistą sumą dotychczasowego dorobku twórczego. Wystawa zatytułowana „Inny Świat” to przełom. Jest zdecydowanym przejściem autora z uprawianej dotąd fotografii kolorowej w  fotografię czarno-białą.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 4 kwietnia 2013 r. o godz. 17:00. Miejscem prezentacji jest Kłodzkie Centrum Kultury, Sztuki i Rekreacji (pl. Jagiełły 1). Wystawę prac ks. Jerzego Babiaka pt. „Inny świat”  będzie można oglądać do 10 maja br.

Rozpędzeni mijamy nasz inny świat_fb

(kk)

Fot: Jerzy Babiak

Na podstawie: Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji , Telewizja Sudecka , Kłodzko.pl

Zobacz także
Pan wzywa mnie…
Rejs do wieczności
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status