WYDARZENIA

W imię Ojca

W czerwcu odbędzie się XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku młodzi przybędą nad Pola Lednickie pod hasłem „W imię Ojca”. Organizatorzy największego w Polsce katolickiego spotkania młodzieży zapewniają, że tegoroczny temat chociaż trudny, to jednak niesie ze sobą ważne przesłanie.

Ojciec Jan Góra mówi tak: >> Będzie o Ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo my wszyscy mamy Ojca, bo wszyscy będziemy kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg. << Tegoroczne Spotkanie będzie składało się z trzech części: „Bóg jest Ojcem”, „Ty masz Ojca”, „Ty sam będziesz Ojcem”. Motywem szczególnym będzie postać Błogosławionego  Edmunda Bojanowskiego – świeckiego, który swoje życie poświęcił na wychowanie i edukację dzieci znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. Symbolem XVII Spotkania Młodych będzie łyżeczka z napisem „Karmisz nad do syta” dla uczestników. Lednickim prezentem dla Papieża Franciszka ma się stać „Tango Francesco”. Młodzi zabiorą je ze sobą na Światowe Dni Młodych w Rio de Janeiro.

Początek Spotkania w sobotę 1 czerwca 2013 r. o godzinie 17:00. Eucharystię będzie sprawować ok. 2000 kapłanów z całej Polski. Przed północą planowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej tradycyjne już przejście przez Bramę Rybę. Udział grup można zgłaszać m.in. poprzez internet na specjalnie do tego przeznaczonym formularzu. W najbliższych dniach będą też zapewne organizowane grupy parafialne. Udział w Spotkaniu jest też w planie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej.

 (kk)

Na podstawie: Lednica2000.pl , Gość Niedzielny, ksm.diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Akcja Katolicka w Italii
Litania do Wszystkich Świętych

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość