WYDARZENIA

Celebracja naszej wiary

W Roku Wiary chcemy z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii (por. Porta Fidei 9). Aby zaznaczyć więź pomiędzy wiarą i Eucharystią, w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, Ojciec Święty od godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra na Watykanie będzie przewodniczył godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Papież Franciszek zachęca, by we wszystkich kościołach katedralnych, a także w kościołach parafialnych, chrześcijanie połączyli się o tej samej porze we wspólnej modlitwie Adoracji wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

Podejmując to papieskie zaproszenie proszę, by Księża Proboszczowie zorganizowali w swoich parafiach w pierwszą niedzielę czerwca od godz. 17:00 godzinę Adoracji eucharystycznej. Ufam, że jako wspólnota diecezjalna zjednoczymy się wraz z całym Kościołem i Następcą św. Piotra na modlitwie przed naszym Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Komunikat odczytany w kościołach Diecezji Świdnickiej – w niedzielę 26 maja 2013 r.

 Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Zostań reporterem AKCJI !
Wakacje z wartościami
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość