WYDARZENIA

Jak stawiać granice ?

Czasami bywa tak, że czujemy się nadużywani przez innych, brak nam prywatności a kiedy indziej to my nie szanujemy naszego bliźniego przez nadmierne kontrolowanie itd. To wszystko prowadzi nas do frustracji i złego samopoczucia. Próbujemy przed tym uciekać, ale dokąd? Granice nie są rzeczą wrodzoną. Kształtują się w trakcie naszego życia. Aby dojrzeć do prawdomówności, odpowiedzialności, wolności i pełni miłości, musimy uczyć się od dziecka wyznaczania i respektowania granic.

Można przyjąć umownie, że system granic składa się z dwóch części: zewnętrznej, która pozwala nam decydować o dystansie, jaki chcemy utrzymać wobec innych i wewnętrznej – chroniącej nasze myśli i uczucia. To na początek, więcej dowiemy się podczas wspólnego czasu ubogacania się nawzajem z głoszonych konferencji i praktycznych warsztatów.

Tej problematyce będą poświęcone kolejne weekendowe rekolekcje. Temat przewodni konferencji i warsztatów brzmi: „Sam żyj i daj innym odpocząć. Nauka stawiania granic”. Te dni z Bogiem są otwarte dla wszystkich: osób żyjących w rodzinach, mieszkających samotnie, osoby konsekrowane, młodzież. W atmosferze modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu wspólnie będziemy poznawać świat naszego życia duchowego, będziemy uczyć się wyznaczania granic, poddając nasze serca uzdrawiającej miłości Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Weekendowe rekolekcje poprowadzą sercanie – o. Jerzy Grzanka i o. Sebastian Pieczeniak. Rekolekcje odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca 2013 r. w klasztorze Ojców Sercanów Christus Rex w Polanicy Zdroju w Polanicy Zdroju. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela o. Zdzisław Szymczycha (tel: 503356993 oraz e- mail: o.zdzislawszymsscc@wp.pl ).Przy zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon, email, adres.

(kk)

Na podstawie: Zakonnicy Najświętszych Serc

Zobacz także
Komunikat Akcji Katolickiej w Polsce
Klucz do wieczności

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status