WYDARZENIA

Pamiętamy…

Tragedia Smoleńska nadal, a może nawet coraz bardziej, wzbudza wśród wielu osób nie tylko potrzebę poznania przyczyn katastrofy rządowego samolotu. W kolejnych miejscach w Polsce czci się też pamięć o 96 ofiarach dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce 10 kwietnia 2010 r.

W najbliższą niedzielę – 2 czerwca 2013 r. – w Ząbkowicach Śląskich odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk upamiętniający ofiary największej narodowej tragedii, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osoby, które udawały się jako oficjalna delegacja Polski na uroczystości 70 rocznicy zbrodni ludobójstwa w Katyniu.

Uroczystości odbędą się w Parafii pw. Św. Jadwigi. Pierwszym ich akcent to okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu młodzieży o godz. 14:30. Następnie o godz. 15:00 Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Ignacy Dec – ordynariusz Diecezji Świdnickiej, który wygłosi homilię i poświęci obelisk usytuowany na placu kościelnym. Przez cały dzień będzie też można oglądać wystawę pt.:  „Zbrodnia katyńska”. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

(js)

Zobacz także
Czekając na motyle
Nowe Sanktuarium
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość