WYDARZENIA

W obronie małżeństwa i rodziny

Jak już w Portalu AKCJA informowaliśmy trwa zbieranie podpisów pod apelem Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej do władz Rzeczpospolitej Polskiej. Dotyczy on obrony tradycyjnej i konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.  

W apelu, opublikowanym 8 kwietnia 2013 r. także na oficjalnej stronie Diecezji Świdnickiej czytamy m.in.: >> Z niepokojem obserwujemy nasilające się destrukcyjne działania skierowane przeciwko rodzinie, które są sprzeczne z deklaracjami o jej wspieraniu (…).Trwa atak przeciwko małżeństwu i rodzinie, prowadzony przez środowiska zainteresowane legalizacją tzw. związków partnerskich. Małżeństwo  jako związek kobiety z mężczyzną, pełni niepowtarzalną rolę społeczną.  Art. 18 Konstytucji RP gwarantuje szczególną ochronę prawną małżeństwa opartego na związku między kobietą  a mężczyzną. Żądania agresywnych grup, które czynią z homoseksualizmu ideologię, zmierzają do prawnej degradacji małżeństwa i rodziny. <<

W apelu podpisanym przez Monikę Rejman – prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej zawarty jest stanowczy protest >> przeciwko projektom ustaw, które zmierzają do prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem i rodziną. << Apel kończy się stwierdzeniem, że >> nie możemy pozostać obojętni w tej sprawie. << Zbieranie podpisów trwać będzie do końca maja br.

TU MOŻNA POBRAĆ FORMULARZ APELU

(kk)

Zobacz także
Ewangelia jest niczym dobra melodia
Diecezjalny Konkurs Misyjny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status