WYDARZENIA

Dar pielgrzymowania

>> Zawsze szczególnym momentem pielgrzymki było dla nas wejście na Jasną Górę. Po tylu dniach trudu, docieraliśmy w końcu do celu naszej pielgrzymki – do Matki Bożej, aby u Jej stóp złożyć nasze prośby i podziękowania. Radość przysłaniała zmęczenie, zapominaliśmy o bólu, czuliśmy, że jednak warto było ponieść ten trud. Towarzyszył nam też smutek, bo kończył się piękny czas rekolekcji w drodze.

Rozpoczynało się normalne życie i prawdziwy wysiłek duchowy, aby nie zgubić gdzieś w codzienności tej radości i zaufania, że Bóg obdarzy nas potrzebnymi łaskami w każdym dniu naszego życia, tak jak obdarzał nas łaskami na pielgrzymim szlaku. Dzięki pieszym pielgrzymkom Jasna Góra stała się dla nas miejscem szczególnym, naprawdę bliskim sercu. Miesiąc przed narodzinami Zosi byliśmy tam, aby prosić o szczęśliwe rozwiązanie. W tym roku nie mogliśmy dojść z pielgrzymami naszej diecezji przed tron Matki Bożej, ale mamy nadzieję, że uda nam się tam wybrać chociaż na 2 dni. Mamy za co Bogu i Maryi dziękować. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i Matce Najświętszej za dar pielgrzymowania na Jasną Górę. <<

Zacytowany fragment świadectwa Eli i Wojtka Chlipałów pochodzi z oficjalnej witryny internetowej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka wyruszy po raz dziesiąty. Rekolekcje w drodze odbywać się będą w Roku Wiary, a zatem ich charakter będzie związany z osobistym doświadczeniem i przeżywaniem więzi z Bogiem we wspólnocie Kościoła.

Pielgrzymka – zgodnie z corocznym planem – wyruszy 30 lipca 2013 r. (tzw. „dzień zerowy”) z Wałbrzycha i z Głuszycy, a dniem pierwszym jest 31 lipca 2013 r., gdy pielgrzymi wyjdą na pątniczy szlak z Katedry w Świdnicy. Spotkanie wszystkich nurtów Pielgrzymki i wspólny marsz do Częstochowy zaczyna się 2 sierpnia 2013 r. podczas porannej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach (koło Ząbkowic Śląskich). Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 9 sierpnia 2013 r. i wezmą udział w Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Dla osób zainteresowanych i zdecydowanych na udział w Pielgrzymce uruchomione zostały już centra pielgrzymkowe:

  • ŚWIDNICKIE – Parafia pw. NMP Królowej Polski – Świdnica (tel: 727430028),
  • DZIERŻONIOWSKIE – Parafia pw. Maryi Matki Kościoła – Dzierżoniów (tel: 748314848),
  • KŁODZKIE – Ojcowie Franciszkanie – Kłodzko (tel: 748672830),
  • ZĄBKOWICKIE – Parafia pw. Św. Anny – Ząbkowice Śląskie (tel: 605737002),
  • WAŁBRZYSKIE – Księża Pallotyni – Wałbrzych/Podgórze (tel: 667526331),
  • GŁUSZYCKIE – Parafia pw. Chrystusa Króla – Głuszyca (tel: 728818259).

Wpisowe dla dorosłych wynosi 80 zł, dla dzieci i młodzieży (do 18 lat) – 60 zł. Jeśli kogoś nie stać, organizatorzy proszą o wpłatę na miarę możliwości. Kogo stać na więcej – proszą o więcej… Ci, którzy nie mogą pójść pieszo są zaproszeni do Grupy 7 „Duchowego wsparcia”.

(kk)

Na podstawie: Pielgrzymka-swidnicka.pl

Zobacz także
Ponieważ żyli prawem wilka
24 godziny dla Pana
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status