WYDARZENIA

Nasze dziedzictwo – Polska

>> Naród to nie tylko wspólnota luźno związanych jednostek. Naród to jakaś szczególna synteza mowy, myślenia, wartości, doświadczenia, wiary, tradycji, cywilizacji, a więc w szerokim tego słowa znaczeniu – kultury. <<

Te wypowiedzi Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II o Ojczyźnie i Narodzie odczytujemy jako szczególne zadanie ochrony naszego dziedzictwa kulturowego, jego pielęgnacji, ochrony i przekazywania następnym pokoleniom. Dlatego pod patronatem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce odbędzie się  IV  Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej Kraków  2013. Organizowany Festiwal jest formułą łączącą wiele aspektów wychowania patriotycznego i jest zarazem formułą ułatwiająca współpracę z wieloma  środowiskami, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Jest wielką radością, że coraz więcej środowisk Akcji Katolickiej w Polsce podejmuje to szczególne zadanie formacji patriotycznej organizując na różnych szczeblach m.in. przeglądy, festiwale, konkursy, wieczornice pieśni i poezji patriotycznej, wiedzy historycznej.

Do przeglądu można zgłaszać laureatów przeglądów (konkursów, festiwali) diecezjalnych, wojewódzkich a także innych szczebli, organizowanych przez Akcję Katolicką jak również przez inne środowiska z poszczególnych Diecezji.   Do grona współorganizatorów tego przedsięwzięcia należy także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy do aktywnej współpracy.

Przyjazdowi na Festiwal do Krakowa – miasta Błogosławionego Jana Pawła II, miasta królów, można nadać dodatkowo charakter pielgrzymkowo – turystyczny (np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Sanktuarium i Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie Nowym Bieżanowie, Katedra i Zamek Królewski na Wawelu – czy inne miejsca kultu i tradycji Narodu Polskiego). Przyjeżdżający Uczestnicy z całej Polski to też promocja tych regionów, stąd można zwracać się o wsparcie tych inicjatyw do lokalnych samorządów, parafii, innych organizacji i darczyńców.

Więcej informacji o Festiwalu w Regulaminie. Informujemy również, że jest możliwość dołączenia do Grona Fundatorów nagród i Sponsorów. Oczekujemy propozycji i rekomendacji. Będziemy wdzięczni również za inne propozycje organizacyjne. Zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy dokonać na karcie zgłoszenia w terminie do 30 czerwca 2013 r. W przypadku trudności pełnego zgłoszenia (repertuar, skład imienny…) – prosimy o przesłanie przynajmniej wstępnej deklaracji uczestnictwa, a pełnego należy wtedy dokonać do 7 października br.

W imieniu Organizatorów

Stefan Majerczak

członek Zarządu Krajowego Instytutu

Akcji Katolickiej ds. kultury

koordynator Festiwalu

(kk)

Na podstawie:  Akcja Katolicka w Polsce

Zobacz także
Tylko Chrystus jest skałą
Jest znakiem Boga

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość