WYDARZENIA

Noce kościołów

>> Cieszę się ogromnie z kolejnej edycji projektu „Noce Kościołów”.  Jak pokazały poprzednie lata, przedsięwzięcie to jest bardzo dobrze przyjmowane przez społeczeństwo Dolnego Śląska. Trzeba wyrazić radość, że jego zasięg staje się coraz szerszy, że przekracza nie tylko granice regionu, ale także granice naszego kraju. Wyrażam wdzięczność organizatorom, przede wszystkim, Katolickiemu Radiu Rodzina we Wrocławiu, że program „Nocy Kościołów”  obejmuje także Diecezją Świdnicką.

Serdecznie zachęcam naszych Wiernych i wszystkich poszukujących rzetelnej prawdy o Kościele, o jego historii, o stojących przed nim aktualnych wyzwaniach – do uczestnictwa w zaproponowanym programie tego przedsięwzięcia. Wyrażam nadzieję, że spotkania ze znakomitymi ludźmi kultury, nauki, sztuki i religii dostarczą  Uczestnikom bogatych przeżyć intelektualnych, religijnych i estetycznych. Życzę Organizatorom i Uczestnikom szczególnej asystencji Ducha Świętego. Niech Jego powiew w ramach „Nocy Kościołów” odnawia oblicze ziemi. <<

To słowa Księdza Biskupa Ignacego Deca o niezwykłej inicjatywie spotkań i refleksji w ramach „Nocy kościołów”. Na terenie Diecezji Świdnickiej seria interesujących wydarzeń będzie miała miejsce w dniach 21 – 24 czerwca 2013 r. w: Świdnicy, Polanicy Zdroju, Międzygórzu, Dzierżoniowie, Piszkowicach, Kudowie Czermnej i Strzegomiu.

(kk)

SZCZEGOŁÓWY PROGRAM NOCY KOŚCIOŁÓW TUTAJ

Zobacz także
Zanim się pojawiłeś
Akcja Katolicka wobec swojej historii i zadań współczesności – w 20. rocznicę istnienia (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status