WYDARZENIA

Oto jestem, jestem gotowy

>> To jest epoka świeckich << – takie jest przesłanie poruszającego świadectwa o życiu Sługi Bożego księdza kardynała Françoisa Xaviera Nguyễn Văn Thuận’a, które opublikowaliśmy na portalu AKCJA w ostatnich dniach. Biografia i posługa tego kapłana jest obrazem głębokiego umiłowania Kościoła i szczególnej troski o laikat. W Polsce ksiądz kardynał Văn Thuận jest niekiedy porównywany do postaci księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Proces beatyfikacyjny wietnamskiego duchownego rozpoczął się w 2010 r.

Pani Elizabeth Nyugen – siostra Sługi Bożego księdza kardynała Françoisa Xaviera Nguyễn Văn Thuận’a i autorka opublikowanego przez nas osobistego świadectwa przybędzie do Polski i spotka się z młodzieżą i wspólnotami katolickimi na terenie Diecezji Świdnickiej. Po przylocie do Wrocławia w poniedziałek 10 czerwca 2013 r., przybędzie do Ząbkowic Śląskich i zatrzyma się w Parafii pw. Św. Jadwigi. We wtorek 11 czerwca 2013 r. o godz. 8:45 spotka się z społecznością Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Ząbkowice Śl., następnie weźmie udział w spotkaniu o godz.15:00 w Pieszycach u Sióstr  Salezjanek. Tego samego dnia wieczorem o godz. 18:00 będzie uczestniczyć w Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śl., a po liturgii odbędzie się spotkanie u Sióstr  Klarysek. Z kolei w środę 12 czerwca 2013 r., o godz. 9:00 w Gimnazjum Publicznym w Przyłęku będzie gościem społeczności szkolnej oraz kleryków  redemptorystów. Po obiedzie uda się na lotnisko we Wrocławiu, skąd uda się w dalszą podróż do Brukseli.

Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie i spotkaniach. Organizatorami pobytu Pani Elizabeth Nyugen są Duszpasterze Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

(js)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> To jest epoka świeckich

>> Pielgrzymi wezwani by naśladować swoim życiem życie Chrystusa

>> O amor de Cristo nos impele!

Zobacz także
Romek i Julka 1983
Jedyność Jezusa Chrystusa
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status