WYDARZENIA

Pierwsza wśród ośmiorga

13-letnia Marisa Acquaviva – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich wykazała się największą wiedzą w finale Turnieju Wiedzy Religijnej „Jeden z dziewięciu”. O tej niezwykłej inicjatywie świeckich pisaliśmy już na Portalu AKCJA. Organizatorem serii konkursów trwających przez cały rok szkolny jest od sześciu lat Pan Bogusław Nowak – prezes Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej.

Na początku wszyscy obecni odmówili modlitwę do Ducha Świętego ułożoną przez Błogosławionego Jana Pawła II. W dzisiejszym ponad 2-godzinnym zmaganiu się uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i najmłodszych gimnazjalnych z powiatów ząbkowickiego i dzierżoniowskiego, wzięło udział ośmioro dziewcząt i chłopców, gdyż jedna z osób nie pojawiła się na imprezie. Imprezę, która odbyła się siedzibie Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich poprowadził i konkursowe pytania wybierane losowo przez uczestników stawiał Tomasz Krzeszowiec – pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W pierwszym etapie, podczas którego odbyło się dziesięć serii pytań, najlepszymi okazali się kolejno: Mateusz Jagoda, Marisa Acquaviva i Karolina Słomińska. Ta trójka stanęła do superfinału, w którym – jak zresztą podczas całego konkursu – trzeba było wykazać się bardzo wysokim poziomem wiedzy religijnej. Na sali, w której odbywał się konkurs, obecne były katechetki oraz koleżanki i koledzy finalistów. Wszyscy mocno kibicowali swoim rówieśnikom, a w przerwie brali udział w miniloterii, w której każdy mógł otrzymać interesującą pozycję czytelniczą o treści religijnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz miłe upominki oraz puchary. Podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymały też panie katechetki z poszczególnych szkół. Następny cykl turnieju „Jeden z dziewięciu” rozpocznie się we wrześniu 2013 r. Niewątpliwie formuła turnieju stanowi świetny przykład jak bardzo pasjonujące może być poznawanie Pisma Świętego, Tradycji i współczesności Kościoła.

Warto jeszcze dodać, że Mateusz Jagoda – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem za całoroczne zaangażowanie w kolportaż prasy katolickiej. Podziękowanie specjalne otrzymał też Pan Bogusław Nowak, który nie tylko jako prezes Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej, ale jako znany powszechnie społecznik, dba o promowanie kultury czytelniczej o profilu katolickim.

(kk)

Zobacz także
Dla dobra rodziny
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status