WYDARZENIA

Pierwsza wśród ośmiorga

13-letnia Marisa Acquaviva – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich wykazała się największą wiedzą w finale Turnieju Wiedzy Religijnej „Jeden z dziewięciu”. O tej niezwykłej inicjatywie świeckich pisaliśmy już na Portalu AKCJA. Organizatorem serii konkursów trwających przez cały rok szkolny jest od sześciu lat Pan Bogusław Nowak – prezes Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej.

Na początku wszyscy obecni odmówili modlitwę do Ducha Świętego ułożoną przez Błogosławionego Jana Pawła II. W dzisiejszym ponad 2-godzinnym zmaganiu się uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i najmłodszych gimnazjalnych z powiatów ząbkowickiego i dzierżoniowskiego, wzięło udział ośmioro dziewcząt i chłopców, gdyż jedna z osób nie pojawiła się na imprezie. Imprezę, która odbyła się siedzibie Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich poprowadził i konkursowe pytania wybierane losowo przez uczestników stawiał Tomasz Krzeszowiec – pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W pierwszym etapie, podczas którego odbyło się dziesięć serii pytań, najlepszymi okazali się kolejno: Mateusz Jagoda, Marisa Acquaviva i Karolina Słomińska. Ta trójka stanęła do superfinału, w którym – jak zresztą podczas całego konkursu – trzeba było wykazać się bardzo wysokim poziomem wiedzy religijnej. Na sali, w której odbywał się konkurs, obecne były katechetki oraz koleżanki i koledzy finalistów. Wszyscy mocno kibicowali swoim rówieśnikom, a w przerwie brali udział w miniloterii, w której każdy mógł otrzymać interesującą pozycję czytelniczą o treści religijnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz miłe upominki oraz puchary. Podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymały też panie katechetki z poszczególnych szkół. Następny cykl turnieju „Jeden z dziewięciu” rozpocznie się we wrześniu 2013 r. Niewątpliwie formuła turnieju stanowi świetny przykład jak bardzo pasjonujące może być poznawanie Pisma Świętego, Tradycji i współczesności Kościoła.

Warto jeszcze dodać, że Mateusz Jagoda – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem za całoroczne zaangażowanie w kolportaż prasy katolickiej. Podziękowanie specjalne otrzymał też Pan Bogusław Nowak, który nie tylko jako prezes Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej, ale jako znany powszechnie społecznik, dba o promowanie kultury czytelniczej o profilu katolickim.

(kk)

Zobacz także
Akcja Katolicka jest tam, gdzie jest pasja!
W dniu dzisiejszym odszedł do Pana ks. Piotr Pawlukiewicz
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość