WYDARZENIA

Broniąc prawdy

Żal serce ściska i poczucie wstydu za teksty naszych polskich dziennikarzy, którzy rezygnując z prawdy i uczciwości wybrali zakłamaną popularność. Wiele artykułów dotyczących biskupa warszawsko-praskiego, ks. abp. Henryka Hosera, w szczególności z ostatnich dni, w tym „Newsweek” nr 27/2013, „Karząca ręka Boga” Aleksandry Pawlickiej, przynoszą ujmę nie tylko polskiemu honorowi, podstawowym wartościom humanizmu, ale są zaprzeczeniem dziennikarstwa.

Dziennikarstwo to służba społeczeństwu, która jest ukazywaniem prawdy. Dlaczego wiele materiałów prasowych i telewizyjnych jest mizerna często w podstawową wiedzę na dany temat? „Newsweek” pod wodzą Tomasza Lisa poraża niekompetenecją i brakiem często elementarnych informacji dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce. Czy możemy tu mówić już o braku dobrej woli owej Redakcji, czy wręcz o konkretnym działaniu przeciwko Kościołowi? Jaki ma w tym interes? Obserwując polską scenę medialną bez trudu można zauważyć, że nie tylko to medium stało się zwykłym „jednorękim automatem do gier” wyciągającym pieniądze od ludzi, które zamiast prawdy przekazuje plotki i złudzenia – pazernym.

Księże Arcybiskupie Henryku, łączymy się z Tobą w bólu z powodu tych naszych braci i sióstr, którzy odstępują od prawdy i podważają autorytet biskupa naszej Diecezji. Razem z Tobą modlimy się o wybaczenie dla nich, nawrócenie do rzetelności, uczciwość. Łącząc się z Tobą wraz z wieloma środowiskami w geście solidarności wierzymy, że Prawda nas wyzwoli.

W imieniu Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej 

Krzysztof P. Kozłowski

prezes zarządu DIAK

Diecezji Warszawsko-Praskiej 

Warszawa, 10 lipca 2013 r.

(kk)

foto:  Gość Niedzielny 

Na podstawie: akdwp.pl , diecezja.waw.pl

 

Zobacz także
Quo vadis ?
Świątecznych zakupów nie zrobię w „Empiku”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status