WYDARZENIA

Kogo szukacie?

Kto z Was chodził kiedyś po ulicach rozglądając się tu i tam w poszukiwaniu jakiegoś zajęcia, i usłyszał złośliwe słowa „Czego tutaj szukasz?” A kto z Was sam kiedyś – podczas takiego spaceru albo może w czasie chwilowej przerwy w biegu między jednymi zajęciami a innymi – sam zadał sobie pytanie „Czego ja właściwie szukam”? Może faktycznie warto zatrzymać się i zadać sobie pytanie: dokąd idę? Za kim podążam? Czego szukam? Kto lub co mnie prowadzi, daje mi siły? Czy moja droga, mój bieg, ma sens? Czy chcę coś zmienić?

Jeśli chcesz, żeby ktoś odpowiedział Ci wprost na te wszystkie pytania, rozterki i wątpliwości, to nie przyjeżdżaj w ostatni weekend wakacji do Ołtarzewa pod Warszawą, gdzie odbędzie się Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Nie usiądziemy z Tobą twarzą w twarz, nie prześwietlimy Cię i nie damy gotowej odpowiedzi na to, co robisz nie tak, w czym powinieneś się zmienić czy, co masz w życiu zrobić, żeby czuć się szczęśliwym.

KOGO SZUKACIE? – to pytanie skierowane jest do Was, do CIEBIE! Tylko Ty możesz na nie odpowiedzieć. My stworzymy warunki, w których będzie to dla Ciebie łatwiejsze. Warto przyjechać w dniach 30 – 31 sierpnia 2013 r. na Pallotyńskie Spotkanie Młodych, organizowane przez Pallotynów na terenie Wyższego Seminarium Duchowego w Ołtarzewie k. Warszawy, żeby postawić wyraźną kropkę na końcu zdania z serii „Moje wakacje były…”, czy wręcz nakreślić wielką literę jako początek nowego zdania, czy wręcz nowego życiowego rozdziału?  Już siódmy raz w ostatni weekend wakacji gimnazjaliści, licealiści i studenci zjadą się do pallotyńskiego seminarium, by tam móc doświadczyć tego wszystkiego, o czym czytałeś wcześniej!

Mówisz, że dwa dni to mało, by nawiązać głębsze relacje lub przeżyć coś fajnego? Słyszeliśmy już to nie raz i postanowiliśmy dać Wam więcej czasu. Jeśli chcesz, przyjedź do Ołtarzewa (koło Warszawy) już w poniedziałek 26 sierpnia 2013 r. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzydniowy cykl warsztatów. Możesz wybrać dowolny spośród muzycznych, medialnych, piłkarskich, pantominy lub komunikacji interpersonalnej. Do wyboru jest też kurs ceremoniarza kub Rekolekcje Ewangelizacyjne. Jeśli przyjedziecie większą grupą ze swoim Katechetą, to mamy też coś dla niego warsztaty dla duszpasterzy i katechetów. Na specjalnej stronie internetowej już jest możliwość zapisania się na jeden z tych warsztatów lub na całe spotkanie.

Spotkasz się z Panem Bogiem, dawnymi lub nowymi znajomymi, a może znajdziesz chwilę, by odpowiedzieć sobie na ważne pytania, które Cię trapią? My na nie nie odpowiemy – nikt nigdy i nigdzie tego nie zrobi poza Tobą. A więc…? Czego szukacie? Chodźcie, a zobaczycie… ( J 1, 38-39).

PROGRAM PALLOTYŃSKICH SPOTKAŃ MŁODYCH 2013

Piątek, 30 sierpnia 2013

od 9:00 – Przyjmowanie uczestników

10:30 – Rozpoczęcie – zawiązanie Wspólnoty

13:00 – Obiad

14:00 – Świadectwo (Anna Golędzinowska „Ocalona z piekła”)

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

16:00 – Koncert zespołu „Razem z Jezusem”

17:45 – Kolacja

18:30 – Msza święta

19:00 – Przejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Maz.

19:45 – Konferencja (ks. Rafał Nitek SAC)

20:30 – Nabożeństwo pokutne

22:15 – Powrót do Ołtarzewa

Sobota, 31 sierpnia 2013 

8:00 – Jutrznia

8:45 –  Śniadanie

9:45 – Świadectwo (Agnieszka Dembek, „Prawdziwa historia egzorcyzmów”)

11:30 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mieczysława Cisło

(kk)

Na podstawie: psm.pallotyni.pl

Zobacz także
Strażniczka Wiary rozświetla drogę pielgrzymom
Tornister Pełen Uśmiechów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status