WYDARZENIA

Muzyka katedr

W Katedrze pw. Św. Stanisława i Św. Wacława w Świdnicy usłyszymy dzisiaj jednego z najlepszych trębaczy jazzowych i wybitnego kompozytora Piotr Damasiewicza. Muzyk zagra w duecie z organistą Maciejem Batorem. Ich wieczorny koncert rozpocznie tegoroczną edycją Międzynarodowego Festiwalu Organowego Chorda Auxit.

Międzynarodowy Festiwal Organowy Chorda Auxit odbywać się będzie m.in. w świdnickiej Katedrze. W trakcie kolejnych koncertów usłyszymy {oh!} Orkiestrę Historyczną z Katowic, mezzosopranistki: Magdalenę Kulig i Marcjannę Myrlak oraz organistów: Floriana Knüpfera, Leydi Katheryne Ramirez Lopez i Zuzannę Bator. Na zakończenie festiwalu z recitalem organowym wystąpi profesor Bernhard Haas – wykładowca Musikhochschule w Stuttgarcie i Monachium. Będzie to nadzwyczajne wydarzenie dla wielbicieli muzyki organowej.

Koncert Piotra Damasiewicza i Macieja Batora odbędzie się dzisiaj, tj. 5 lipca 2013 r. o godz. 19:00 w Świdnickiej Katedrze. Szczegółowy program koncertów na stronie internetowej Festiwalu Chorda Auxit.

(kk)

Na podstawie: chorda-auxit.pl  , vvena.pl

Zobacz także
Aborcja to zabijanie dzieci!
Deklaracja wiary – to deklaracja troski o pacjenta

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość