WYDARZENIA

Muzyka katedr

W Katedrze pw. Św. Stanisława i Św. Wacława w Świdnicy usłyszymy dzisiaj jednego z najlepszych trębaczy jazzowych i wybitnego kompozytora Piotr Damasiewicza. Muzyk zagra w duecie z organistą Maciejem Batorem. Ich wieczorny koncert rozpocznie tegoroczną edycją Międzynarodowego Festiwalu Organowego Chorda Auxit.

Międzynarodowy Festiwal Organowy Chorda Auxit odbywać się będzie m.in. w świdnickiej Katedrze. W trakcie kolejnych koncertów usłyszymy {oh!} Orkiestrę Historyczną z Katowic, mezzosopranistki: Magdalenę Kulig i Marcjannę Myrlak oraz organistów: Floriana Knüpfera, Leydi Katheryne Ramirez Lopez i Zuzannę Bator. Na zakończenie festiwalu z recitalem organowym wystąpi profesor Bernhard Haas – wykładowca Musikhochschule w Stuttgarcie i Monachium. Będzie to nadzwyczajne wydarzenie dla wielbicieli muzyki organowej.

Koncert Piotra Damasiewicza i Macieja Batora odbędzie się dzisiaj, tj. 5 lipca 2013 r. o godz. 19:00 w Świdnickiej Katedrze. Szczegółowy program koncertów na stronie internetowej Festiwalu Chorda Auxit.

(kk)

Na podstawie: chorda-auxit.pl  , vvena.pl

Zobacz także
Tłumy serc
Zaduszki

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status