WYDARZENIA

Spojrzenie – więcej niż film

Dzisiaj o północy do Rosji wyruszy grupa wolontariuszy Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Dominika Savio z Wrocławia. Będą tam pomagać przy budowie kościoła i renowacji cmentarzy. Poprowadzą także półkolonię dla dzieci. Wiozą ze sobą relikwie Błogosławionego Jana Pawła II oraz stacje Drogi Krzyżowej. To dary wrocławskich licealistów i dobroczyńców dla mieszkańców Bijska. 

Głównym celem kolejnej – dziewiątej już –  wakacyjnej podróży uczniów SLO jest bezinteresowna praca. Zanim – 2 sierpnia 2013 r. – wrócą do Polski, ich trasa będzie prowadzić przez Moskwę, Nowosybirsk, a w drodze powrotnej przez Smoleńsk. Celem jest miasto Bijsk w Kraju Ałtajskim oddalone od Wrocławia o ponad 5000 km i pięć godzin różnicy czasu. Dotrą tam słynną koleją transsyberyjską. Warto przypomnieć, że to już trzeci wyjazd wolontariuszy na Syberię. Pod kierunkiem ks. Jerzego Babiaka – dyrektora SLO – licealiści byli już w Bijsku w latach 2008 – 2010. Celem podróży wolontariuszy była także Mongolia (2011 r.) oraz Ghana (2012, 2009 i 2006 r.). Ubiegłoroczna podróż do Afryki została uwieczniona w filmie „Spojrzenie – więcej niż film”. Zachęcamy do obejrzenia tej filmowej reminiscencji, dzięki której lepiej wyobrazimy sobie sens i piękno takich wyjazdów.

Polecamy wolontariuszy i tych, których spotkają na swojej drodze Opatrzności Bożej. I życzymy Im szczęśliwego powrotu do domów rodzinnych. Możesz poznać Uczestników Projektu Misyjnego „Syberia 2013” – obejrzyj zwiastun podróży.

(kk)

Fot: ks. Jerzy Babiak

Na podstawie: liceum-wroc.salezjanie.pl

Zobacz także
Znajdę Cię na kolanach
Sprawa Chrystusa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status