WYDARZENIA

Zaproszenie na Pielgrzymkę

Drodzy Diecezjanie, nasz wielki rodak, Błogosławiony Jan Paweł II wołał do nas 30 lat temu jak prorok u stóp Jasnogórskiej Matki: „Do was, do was należy położyć zdecydowaną zaporę demoralizacji – zaporę tym wadom społecznym, których ja tu nie będę nazywał po imieniu, ale o których wy sami doskonale wiecie.

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja. Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek!  A więc: Czuwajcie!”

Drodzy Diecezjanie,  przez 9 lat pielgrzymowania nasi pątnicy  dowiedli, że umieją  od siebie wymagać. W sierpniowych „Rekolekcjach w drodze” wzięło dotąd udział 9200 pątników. Przeszli w sumie 2300 km. Drugie tyle pielgrzymów wspierało ich niestrudzenie modlitwą, cierpieniem i ofiarą w grupie „7” duchowego uczestnictwa.

W tym roku pójdziemy po raz dziesiąty. To nasz pierwszy mały okrągły jubileusz! Do tego idziemy w roku zrywu w wierze, w ROKU WIARY!  Widzicie, co się dzieje. Zda się, że  całe piekło wyległo, by zagarnąć nasze dusze. Dlatego bardzo potrzeba ludzi mocnych w wierze!  Bł. Jan Paweł II z ogromną determinacją przekazał nam w roku 1987 na Westerplatte następujące przesłanie: „Każdy (..) znajduje w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych”.

Dziesięciodniowa Piesza Pielgrzymka Świdnicka to taki wielki poligon wiary,  poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym. Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby – zwłaszcza w tym roku – pójść! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

Główny nurt pielgrzymkowy wychodzi z katedry świdnickiej 31 lipca po Mszy św. o godz. 10:00. Tego samego dnia wyruszy z Kłodzka grupa „3”. Dzień wcześniej – z Wałbrzycha grupa „6”. 1. sierpnia dołączy w Ząbkowicach grupa „4”.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.pielgrzymka-swidnicka.pl Pytajcie też swoich księży, zwłaszcza księży pielgrzymkowych. Księży proboszczów usilnie proszę, by koniecznie zorganizowali autokary ze swoich parafii i dojechali do nas do Częstochowy na 9. sierpnia. Niech zakończenie jubileuszowej pielgrzymki stanie się wielkim świętem całej diecezji.

SZCZĘŚĆ BOŻE! Do zobaczenia w katedrze 31 lipca o godz. 10:00 i 9 sierpnia na Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze!

+ Ignacy Dec

Biskup  Świdnicki

Przeczytaj także:

> Panie, przymnóż nam wiary

> Dar pielgrzymowania

Zobacz także
Dominikanie – męczennicy z Ząbkowic
Pod prąd
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość