WYDARZENIA

Apel w związku z sytuacją w Egipcie

Z głę­bo­kim nie­po­ko­jem obserwujemy dra­ma­tycz­ne i na­si­la­ją­ce się epizody przemocy wobec chrześcijan w Egipcie. Konflikt ten przyniósł już setki ofiar, spalono kilkadziesiąt świątyń chrześcijańskich.

Wzy­wam wier­nych Diecezji Świdnickiej oraz ludzi dobrej woli, by modli­li się o pokój, żeby wy­sił­ki na rzecz po­jed­na­nia wzię­ły górę nad podziałami i ura­za­mi. Wznieśmy nasze modlitwy, by jak najprędzej przy­wró­co­no pokój i we wła­ści­wy spo­sób od­po­wie­dzia­no na słusz­ne aspi­ra­cje oby­wa­te­li, przy po­sza­no­wa­niu ich nienaruszalnej godności.

Pragnę prosić polski Rząd, Parlament, wszystkich przy­wód­ców po­li­tycz­nych do obrony chrześcijan mieszkających w Egipcie, którzy padają coraz częściej skutkom chrystianofobii.

Wyrażam swoją łączność i solidarność z Patriarchą Teodorem II i wiernymi Kościoła koptyjskiego, którzy doświadczają najbardziej mowy nienawiści. Kościół koptyjski jest mocnym i znaczącym obrońcą wiary chrześcijańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że status Egiptu w dziejach chrześcijaństwa jest wyjątkowy, to przecież Egipt dał schronienie Świętej Rodzinie, po Jej ucieczce z Judei przed prześladowaniem Heroda. Od zarania chrześcijaństwa Kościół koptyjski odgrywał też centralną rolę w teologii chrześcijańskiej, powstało w nim wiele tekstów, które stanowią niezwykle ważne zasoby świętej teologii.

Jako Biskup Kościoła rzymskokatolickiego zawierzam w modlitwie do naszego Pana Kościół cierpiący w Egipcie, prosząc o dar pokoju oraz o siłę w cierpieniach dla chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli.

bp Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej
Poświęć minutę, by uratować dziecko
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status