WYDARZENIA

Spoglądacie z wielką miłością w oczy Maryi

Jubileuszowa X Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej dotarła wczoraj na Jasną Górę. Tegoroczne rekolekcje w drodze – o których pisaliśmy w Portalu AKCJA – odbywały się pod hasłem „Panie przymnóż nam wiary”.

Pielgrzymi i licznie przybyli diecezjanie uczestniczyli w porannej Mszy św. przed Cudowny Obrazem Matki Bożej. Liturgii przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. Pielgrzymów zgromadzonych w Kaplicy Cudownego Obrazu powitał o. Sebastian Matecki mówiąc: >> Wybraliście rekolekcje w drodze, aby pogłębiać swoją wiarę, pomnażać ją, by spoglądać na nią na nowo, jako skarb, którym zostaliśmy wszyscy obdarzeni, skarb, który trzeba w sobie pomnażać, skarb, który trzeba w sobie pielęgnować, którego trzeba bronić i którym trzeba się dzielić. To jest nasze powołanie. << W homilii mszalnej Ksiądz Biskup powiedział m.in.: >> Mamy satysfakcję, że coś bardzo dobrego wydarzyło się w naszym życiu, coś, co w nas pozostanie, co pozostanie w historii naszego życia, coś, z czego będziemy bardzo w życiu zadowoleni, bo to, co jest trudem, co wymaga wysiłku i poświecenia, to się pamięta niemal na zawsze. Tego skarbu już nam nikt nie odbierze, tego wszystkiego, co przeżyliście na drogach, ścieżkach, świątyniach, w miejscach postoju i odpoczynku. A dzisiaj do tego, co za wami, dochodzi ta Eucharystia w Jasnogórskiej Kaplicy. Wszyscy spoglądacie z wielką miłością w oczy Maryi. Ona przede wszystkim patrzy na was. Każdą i każdym z was się bardzo cieszy. <<

Głównym przewodnikiem Pielgrzymki od dziewięciu lat jest ks. Romuald Brudnowski – na co dzień proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Kudowie Zdroju i przez cały rok nieustannie zatroskany duchowy ojciec świdnickich pątników. Na szlak z Diecezji Świdnickiej do Częstochowy wyruszyło w tym roku około tysiąca pątników. Do Sanktuarium Królowej Polski doszło 900 pielgrzymów, którym przewodziło 30 księży, 11 kleryków i 8 sióstr zakonnych. Najmłodszy pielgrzym miał 7 miesięcy, najstarszy 75 lat. Wierni przez dziesięć dni pokonali 250 km. Część osób wycofała się z trasy ze względu na uciążliwe upały i uczestniczyła w Pielgrzymce duchowo. Wielu z nich przybyło dzisiaj do Częstochowy, aby wspólnie uczestniczyć w zakończeniu tegorocznej peregrynacji.

(kk)

Na podstawie: jasnagora.com , swidnica.gosc.pl

Fot: pielgrzymka-swidnicka.pl

Zobacz także
Kościół jest jeden
Święty wśród nas
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status