WYDARZENIA

Zaniepokojeni losem chrześcijan

Jak cała Polska i większość Polaków jesteśmy poruszeni wydarzeniami, jakie mają miejsce w ostatnich dniach w Egipcie. Pański kraj i Pańscy rodacy cieszą się uznaniem i sympatią Polaków, niemniej jednak niepokoi nas konflikt zaistniały w Egipcie, szczególnie zaś jego reperkusje widoczne w licznych przykładach ataków skierowanych na chrześcijan i kościoły chrześcijańskie.

Głęboko zasmuca nas fakt nękania ludzi – naszych braci i sióstr w wierze oraz niszczenia świątyń – będących nie tylko kolebką duchowości wiernych Kościoła koptyjskiego, znaczącej mniejszości religijnej w Pańskim kraju, lecz także świadectwem jakże bogatego dziedzictwa kulturowego Egiptu.

Na ręce Jego Ekscelencji pragnę, w imieniu Akcji Katolickiej w Polsce, przekazać wyrazy głębokiego zaniepokojenia o los chrześcijan w Egipcie – zarówno wiernych Kościoła koptyjskiego jak i innych Kościołów, które poprzez swą posługę wpisują się w uniwersalne dzieło miłości Boga i bliźniego.

Z wyrazami szacunku

Halina Szydełko

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu

Akcji Katolickiej

Warszawa, 20.08.2013 r.

Pismo do J. E. Pana Reda Abdelrahmana Bebarsa – ambasadora Egiptu w Polsce skierowane w imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Foto: kefir2010.wordpress.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: „APEL W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ W EGIPCIE”

Zobacz także
Czy jesteś gotowy umrzeć za wiarę?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość