WYDARZENIA

Zaniepokojeni losem chrześcijan

Jak cała Polska i większość Polaków jesteśmy poruszeni wydarzeniami, jakie mają miejsce w ostatnich dniach w Egipcie. Pański kraj i Pańscy rodacy cieszą się uznaniem i sympatią Polaków, niemniej jednak niepokoi nas konflikt zaistniały w Egipcie, szczególnie zaś jego reperkusje widoczne w licznych przykładach ataków skierowanych na chrześcijan i kościoły chrześcijańskie.

Głęboko zasmuca nas fakt nękania ludzi – naszych braci i sióstr w wierze oraz niszczenia świątyń – będących nie tylko kolebką duchowości wiernych Kościoła koptyjskiego, znaczącej mniejszości religijnej w Pańskim kraju, lecz także świadectwem jakże bogatego dziedzictwa kulturowego Egiptu.

Na ręce Jego Ekscelencji pragnę, w imieniu Akcji Katolickiej w Polsce, przekazać wyrazy głębokiego zaniepokojenia o los chrześcijan w Egipcie – zarówno wiernych Kościoła koptyjskiego jak i innych Kościołów, które poprzez swą posługę wpisują się w uniwersalne dzieło miłości Boga i bliźniego.

Z wyrazami szacunku

Halina Szydełko

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu

Akcji Katolickiej

Warszawa, 20.08.2013 r.

Pismo do J. E. Pana Reda Abdelrahmana Bebarsa – ambasadora Egiptu w Polsce skierowane w imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Foto: kefir2010.wordpress.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: „APEL W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ W EGIPCIE”

Zobacz także
Święta patronka wyboru świętego papieża
Głosujmy na ludzi, których poglądów i sumień możemy być pewni

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status