WYDARZENIA

Zaproszenie na dożynki diecezjalne

„Uwielbiajmy Boga, który daje nam rosę z nieba i obfitość plonów ziemi”. Na fali płynącego czasu, dobiegły końca tegoroczne prace żniwne. Za zrządzeniem Bożym ziemia znowu wydała plony, aby trwało życie biologiczne ludzi, zwierząt i ptaków. Bóg obdarzył ziemię także stosowną pogodą do wydania owoców i do ich zebrania przez człowieka.

Drodzy diecezjanie, umiłowani rolnicy! Nadchodzi teraz czas podziękowania Panu Bogu i naszym rolnikom za zebrane zboże, z którego będzie nowy chleb, i za inne płody ziemi. W wielu gminach, powiatach i województwach odbywają się takie spotkania dożynkowe połączone z celebracją Mszy św. i z różnymi festynami.

Nasza Diecezja organizuje kolejny raz dożynki diecezjalne. W tym roku odbędą się one w Bystrzycy Kłodzkiej, w niedzielę, 8 września 2013 r. Serdecznie zapraszam naszych rolników i wszystkich diecezjan na to wielkie dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne płody ziemi. W Roku Wiary przybądźcie licznie na to modlitewne spotkanie z wdzięcznymi sercami i z wieńcami żniwnymi, z każdego dekanatu i każdej parafii.

Uroczystość dożynkowa rozpocznie się o godz. 13:00 celebracją Eucharystii w kościele parafialnym p.w. Św. Michała w Bystrzycy Kłodzkiej. Dziękując Bogu za płody i owoce ziemi, a rolnikom za ofiarną pracę, będziemy się także modlić o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców wsi, o pielęgnowanie pięknych tradycji folklorystycznych a także o sprawiedliwą, dobrą politykę państwa w sektorze polskiego rolnictwa.

W nadziei na liczne przybycie i na radosne spotkanie przed Bogiem z naszymi rolnikami – z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup

Ignacy Dec

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Z Mamą Świętego Jana Pawła II przez Meksyk
XVI rocznica utworzenia Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość