WYDARZENIA

Nasza Katedra

Katedra pw. Świętego Stanisława i Świętego Wacława w Świdnicy jest niewątpliwie jedną z pereł architektury sakralnej nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Przede wszystkim jednak od ponad dziewięciu lat stanowi duchowe centrum naszej Diecezji Świdnickiej.

Jak niedawno przeczytać mogliśmy w świdnickim wydaniu „Gościa Niedzielnego”, w ramach projektu „Polska na weekend – tv”, niedawno został zrealizowany film ukazujący piękno naszej Katedry. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych promocyjnych, jakich wiele jest ostatnio dostępnych w internecie, a także w rozmaitych kanałach telewizyjnych. Doskonała jakość obrazu, płynność jego zmian, wyrazisty głos lektora i dobrana do tego muzyka, dają widzom nadzwyczajne wrażenia. Można przypuszczać, że film przyprowadzi do świdnickiej katedry nie tylko zwiedzających, ale i wiernym doda wielu motywów duchowej refleksji. Autorem scenariusza i zdjęć oraz montażu jest Robert Kuliczkowski. Wsparcia w produkcji filmu udzielił Urząd Miejski w Świdnicy.

Warto zwrócić uwagę, że nasza Diecezja Świdnicka jest wyjątkowo bogata w piękne zabytkowe świątynie. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne samorządy gmin i powiatów znajdą środki w swoich budżetach promocyjnych, na pokazanie walorów świątyń w swoich miastach i wsiach w sposób równie nadzwyczajny.

(kk) 

Zobacz także
W X rocznicę odejścia do wieczności Świętego Jana Pawła II
Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status