WYDARZENIA

Nasza Katedra

Katedra pw. Świętego Stanisława i Świętego Wacława w Świdnicy jest niewątpliwie jedną z pereł architektury sakralnej nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Przede wszystkim jednak od ponad dziewięciu lat stanowi duchowe centrum naszej Diecezji Świdnickiej.

Jak niedawno przeczytać mogliśmy w świdnickim wydaniu „Gościa Niedzielnego”, w ramach projektu „Polska na weekend – tv”, niedawno został zrealizowany film ukazujący piękno naszej Katedry. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych promocyjnych, jakich wiele jest ostatnio dostępnych w internecie, a także w rozmaitych kanałach telewizyjnych. Doskonała jakość obrazu, płynność jego zmian, wyrazisty głos lektora i dobrana do tego muzyka, dają widzom nadzwyczajne wrażenia. Można przypuszczać, że film przyprowadzi do świdnickiej katedry nie tylko zwiedzających, ale i wiernym doda wielu motywów duchowej refleksji. Autorem scenariusza i zdjęć oraz montażu jest Robert Kuliczkowski. Wsparcia w produkcji filmu udzielił Urząd Miejski w Świdnicy.

Warto zwrócić uwagę, że nasza Diecezja Świdnicka jest wyjątkowo bogata w piękne zabytkowe świątynie. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne samorządy gmin i powiatów znajdą środki w swoich budżetach promocyjnych, na pokazanie walorów świątyń w swoich miastach i wsiach w sposób równie nadzwyczajny.

(kk) 

Zobacz także
JEDEN KOŚCIÓŁ
Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość